Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
“Üç büyük kötülük vardır: Can sıkıntısı, işsizlik ve yoksulluk.”
Voltaire
Voltaire
Bu can sıkıntısı, modern insanın anlam kaybına uğradığının bir belirtisi. Anlamın olmadığı bir dünyada insan sıkılır.
Her şeyi kuyruklar yönlendirir.
Yaşam boyu getirileriniz açısından düşünürsek, 2008 yılı sonları ile 2009 başları arasındaki birkaç ay boyunca yatırımcı olarak nasıl davrandığınız, muhtemelen 2000 yılından 2008'e kadar yapmış olduğunuz her şeyden daha etkiliydi. Pilotlar arasında eski bir espri vardır. Yaptıkları işin, arada bir "terör" anlarıyla kesintiye uğraması dışında saatler süren can sıkıntısı olduğunu söylerler. Aslında yatırım işinde de öyledir. Bir yatırımcı olarak başarınız, seyir kontrolüne harcadığınız yıllarla değil, araya giren "terör" aniarına nasıl tepki verdiğinizle belirlenecektir. Bence, "Etrafındaki herkes çıldırdığında ortalama şeyler yapabilen erkek ya da kadın" ifadesi, yatırım dehasının iyi bir tanımıdır. Her şeyi kuyruklar yönlendirir.
Sayfa 113
“Üç büyük kötülük vardır: Can sıkıntısı, işsizlik ve yoksulluk.” —Voltaire
Can sıkıntısı diye bir şey bilmez doğa; can sıkıntısı kentli insanın bir marifetidir.
Sayfa 15 - Hayykitap, 1. Baskı, İstanbul, Şubat 2021Kitabı okuyor
“Üç büyük kötülük vardır: Can sıkıntısı, işsizlik ve yoksulluk.” —Voltaire
Hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey bana cazip görünmüyor. Günden güne miskinleştiğimi hissediyorum ve bundan memnunum. Belki bir müddet sonra can sıkıntısı bile hissedemeyecek kadar büyük bir gevşekliğe düşeceğim. İnsan bir şey yapmalı, öyle bir şey ki... Yoksa hiçbir şey yapmamalı. Düşünüyorum: Elimizden ne yapmak gelir? Hiç!..
Yaşamak bir can sıkıntısı mıdır Ömür Hanım? ..Şükrü Erbaş..
Geçmiş zaman hobileri..
Büyücü yakalamak için yapılan baskınların bir nedeni de can sıkıntısı olsa gerektir; böylece kış geceleri biraz olsun canlandırılmaya çalışılmıştır.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.