Sadi Gzl, bir alıntı ekledi.
17 May 09:28 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Neyse ki dediği gibi yaptı ve otobüs kalkmadan önce koltuğumu değiştirdi yazıhanedeki çocuk. Onunki de ne tuhaf bir hayattı düşününce. Vardiyalı çalışıyordur, tüm hayatını o vardiyaya göre ayarlıyordur. Geceyle gündüz arasına sıkışmış bir hayat. Bir gün arkadaşlarınla kahvede oyun oynarsın gündüz vakti, bir gün mahallenin gececi tayfasıyla bira içersin gece vakti. Bir çok işini ertelersin, çevrendekilere yetişemezsin, onlar gibi planlar yapamazsın. Hoşlandığın kızın da olacağı bir arkadaş toplantısına bir türlü denk gelemezsin mesela, diğer elemanla vardiya değişemezsin çünkü onun da bir planı vardır mutlaka. Müsait olduğun gün de herkesin evinde oturacağı tutar, bir başına kalırsın. Söyleyemediğin cümlelerle, kursan da yaşayamadığın hayallerinle geçirir durursun günlerini. Günler kaçarken kovalamaktan da yorulursun sonra, bir noktadan sonra pes edersin. Geç kalmışlık hissi yerleşir benliğine, dışarıda kalmışlık, unutulmuşluk hissi yerleşir. Herkes gibi olma isteğiyle kendini kabullenme mecburiyeti arasında süregiden savaş bitkin düşürür seni. Dedim ya, pes edersin. Sonra elin oğlu gelir yok tekli koltuk yok cam kenarı sütun falan diye bir şeyler söyler durur karşında, "tamam canım abim" dersin otomatiğe bağlanmış bir ses tonuyla. Her şeye rağmen işini iyi yapmaya gayret edersin. İşini iyi yapman, işini çok sevdiğinden değildir. O zaten gereksizdir ve o gereksiz işle olan ilişkini sadece o saatlerle sınırlamak, hayatına iyice yayılmasını engellemek için o saatlerde en iyi şekilde yapmak ve orada noktalamak istersin. Hayatın ne kadar boktan da olsa, işi ona bulaştırmak istemezsin.

Çünkü o boktan hayata dair, zulanda her zaman ufak da olsa umut kırıntıları vardır. Bir gün bir mucize olabilir. Olmaz da, ufak bir ihtimal işte, hani olur ya? İşte tam da o mucizenin olacağı anda, gündüz kestiğin yanlış bir biletin sonucunda karışan hesapları düzeltmek için gece fazladan mesaiye kalmayı istemezsin mesela.

Güzel Kaybettik, Caner YamanGüzel Kaybettik, Caner Yaman
Ibrahim Sen, bir alıntı ekledi.
14 May 00:37 · Kitabı okuyor

Ama sen vardın işte . Benim bu dünyada iyilikten anladığım tek şeydin. Kötülüğün dibine batmış bu dünyada ben sana inandım .

Güzel Kaybettik, Caner YamanGüzel Kaybettik, Caner Yaman
Ibrahim Sen, bir alıntı ekledi.
 14 May 00:31 · Kitabı okuyor

Kül tablalarını dökmeyi ertelemez sadece yorgun bir insan ,bir noktadan sonra insanları da erteler, anlatmayı da erteler. Anlamayı ertelemez tek . Bir kere anlamıştır anlatmanın bosunalığını.
Ertelemez artık anlar hep .
Ve hep acı çeker.

Güzel Kaybettik, Caner YamanGüzel Kaybettik, Caner Yaman
Alone_Angel35, bir alıntı ekledi.
12 May 22:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Dersin ki;
''Ölüm bir gerçekti evet, ama benim tek gerçeğimi öldürmek zorunda değildi.''...

Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 16)Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 16)
Alone_Angel35, bir alıntı ekledi.
11 May 17:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

En güzel hep biz kaybettik...
''Yaşarken yanında olamadıklarımızın cenazesini görev bilip akın ediyoruz oraya. Vefa yarışına giriyoruz. Kazanan yok o yarışta. Samimiyetsiz, densiz, yersiz bir kalabalık.''...

Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 127)Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 127)
Alone_Angel35, bir alıntı ekledi.
 10 May 19:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Ne kadar çok sevsen de, yüreğini ne kadar çok ortaya döksen de, bir gün mutlaka şu cümleyi duyacaksın, "Artık seni sevmiyorum."...

Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 33)Güzel Kaybettik, Caner Yaman (Sayfa 33)