• Öncelikle buradan "katılan" 28 kişiye demek istediklerim var ama başta lütfen kazanamayanlar beni affetsin. Kimseyi üzmek istemem ama bana bu zorlu görevi veren Murat Beye de tekrardan teşekkürler... (Murat Ç)

  Kitap çekilişini çekiliş şeklinde değil de yazanlar arasından kendim karar vererek yapmak istedim. Nedeni ise bazı insanlar okumayı çok ister dolu dolu şeyler yazar ama o kazanacağına gider "katıldım" diye basitçe yazan biri kazanır. Bunun olması bana göre yanlış... O yüzden bu şekilde olmasına karar verdim.

  Kitaplar bilgeliğe,bilgiye giden en güzel ve zorlu yoldur. Bu yolda yürümek zor olabilir ama bir süre sonra alışıyorsunuz ve o yoldan hiç çıkamıyorsunuz. Bu bilgelik yolunda ise her attığımız adımda aslında yolumuz daha da uzar ve "yol" dememizin de nedeni budur. Çünkü yolun sonu yok...

  Bir şekilde de bu yolda ilerlerken insanların öğrenmesi gereken bir şey var bana göre: "Bilmediğini söyleyebilmek" ve bunu yapabilmek çok zor olsa da insanlar utanmadan,sıkılmadan bunu söyleyebilmelidir.
  Utangaç bir insan olabilirsiniz, özgüveniniz eksik olabilir ama asla unutmayın ki bilmemek ayıp değildir ya da bilgiye ulaşmayı istemek ayıp değildir. "Bilmiyorum" demenizin ardından "ama öğrenip,okuyup bilmek istiyorum!" dediğiniz zaman çok güzel oluyor biliyor musunuz :)

  -Bu yüzden iletinin altında defalarca "Ben bu bilgiye sahip olmak istiyorum!" diye deyim yerindeyse haykıran Hüsne'yi tebrik ederim :)(https://1000kitap.com/Ebullaklaka)

  Hayat bazen çok kötü olabiliyor. Burada birçok açıklama birçok felsefi yaklaşım var. Bazıları acıyı sevmelisin der bazıları ondan kaçmalısın der.
  Ama bunlardan hiçbiri acının, mutsuzluğun olduğu gerçeğini değiştirmez. Mutsuzluk her zaman bi' Cemal Süreya şiirinde bi' Turgut Uyar şiirinde karşımıza çıkar.

  -Ama bu kadar mutsuzluğun da içerisinde gülmeyi unutmayanlardan birisi olan Aslı'yı (https://1000kitap.com/Quellevictoire) tebrik ederim :)

  Bazen çekiliş oluyor bazı insanlar bir şeyler kazanıyor ama bence her insan bu gibi çekilişlerden bir şey kazanabilir. Ne gibi şeyler derseniz; Cömert olmayı diyebilirim. Erdemli olmayı diyebilirim...

  -Bence en güzel davranış "Ben de okumadım bu arada 🙊
  Ama ben bulurum 🙃 en çok hak edenlere gitsin."
  diyebilmektir. En çok hak edenlere gitmesi dileğiyle Esra Koç Hanımı (Esra Koç) tebrik ederim :)

  Okumayı istemek çok güzel bir şey ama bi' hastalık da var ki ben de pençesindeyim :D Çok fazla kitap satın almak :(
  Durmadan kitap alası geliyor insanın ama fakiriz be :(

  -Burada kitabı okumak isteyen ama çekilişi görünce "Bir sonraki siparişimde alıp, başlamayı planlıyordum." yazan, dürüst bir şekilde almayı planladığını söyleyen ki normalde biri bunu derse onun yerine başkası alsın diye direkt o kişiyi silerim :D ama burada dürüstlüğü için Damla Hanımı (Damla) tebrik ederim :) (Kitabı yine de alıp iletideki başka birisine hediye etmesi dileğiyle..."

  İyi olan şeyler genelde az değer görür. Kimse Youtube'da komik videolar izlemek yerine Felsefe çalışmak ya da kitap okumak istemez. Ya da kimse incelemeleri beğenmez ama "Malbayım beeee! Yak yak yak..." diye yazılan iletilere herkes koşar :D

  -Kaliteli şeylerin değerinin az bilinmesini bilen ve açık sözlü olup "Okumadığıma üzüldüm ama okumak istiyorum..." diyebilen açık sözlü Devlet Beyi (Devlet Ayıcı) buradan tebrik ederim :)

  Kitap çekilişleri olunca bana kalırsa o çekilişleri tekrar paylaşan insanlar birazcık deli :D Neden diye derseniz paylaşırsanız başkaları da görür ve onlar da katılır. Bu yüzden sizin de kazanma şansınız düşer.

  -Burada bu deli cesaretini gösterip iletimi tekrar paylaşanlardan birisi olan ve "Okumak istiyordum zaten bu iletide çok işime yaradı." deyip bence ona hediye edersek hemen okur diye kafamda düşünceler oluşturan Hilal Hanımı (Hilâl) cömert olduğu için tebrik ederim :)


  Tekrardan kazananları tebrik ederim, kazanmayanlardan da üzülürek beni affetmelerini dilerim.

  Yukarıdaki nedenlerle birlikte herkesin profilini inceledim. Lütfen okuduğunuz kitapları başkalarının da okuması için bol bol "inceleme" yapınız. Aydın kesimden olanların bilgiyi kendilerine saklamaları en kötü şeydir. Siz de "aydın" olun ama bilgiyi bi' ışık misali her yana yansıtın :)

  Herkese teşekkür ederim,kazananlar özelden adreslerini ve numaralarını (isteğe göre) yollasınlar lütfen.
 • (BİTTİ)
  Herkese Meerhabaaaaaa :D Günler sonra geri döndüm sonunda :)

  Ama dönüşüm mükemmel oldu ehehe
  Neyse...

  Konuya geçeyim hızlıca, Murat Ç (Murat Ç) adlı yardımsever beyefendi kitap bağışında bulundu :) Kitaplar az önce elime ulaştı.

  Yavrular burada:
  http://i.hizliresim.com/PD0O89.jpg

  Şimdi sizden isteğim Nutuk'u herkesin okuyabilmesini sağlamak için, NUTUK OKUMAYANLARIN kendisini belli etmesini istiyorum :)

  Fotoğrafta gözüken kitaplardan 7 tane Nutuk Kitabını hediye edeceğiz. (Ben aracıyım sadece Murat Ç hediye ediyor :D )
  Dikkat! Çekiliş şeklinde olmayacaktır, iletiye yorum yapanlar arasından ben seçeceğim. Nedeni ise, o kadar hevesle okumak isteyen oluyor, geldiği anda okuyup yutacak olanlar varken gidip "katıldım" yazana çıkıyor çekilişler. Açıkçası ben hiç sevmiyorum bunu o yüzden çekiliş şeklinde olmayacaktır.

  Şimdi lütfen okumamış ama okumak isteyenler güzel güzel yorum yapsın :)
  Hediye etme 17 Temmuz Salı gününün gecesinde bitecektir.

  Lütfen iletiyi paylaşalım ki daha çok kişiye ulaşsın :)
 • Bakın ben, bir çok tuhaf
  marifetimin yanısıra
  ilginç ödeme yolları bulabilen biriyim
  üstüme yoktur ödeme hususunda
  sözün gelişi
  üyesi olduğunuz dernek toplantısında
  bir söyleve ne dersiniz?
  Bir söylev: Büyük İnsanlık İdeali hakkında!
  Yahut adınıza bir çekiliş düzenleyebilirim
  kazanana vertigolar, nostaljiler
  karasevdalar çıkar.
  Yapılsın adil pazarlık 
  yapılsın yapılacaksa
  işte koydum işlemeyi düşündüğüm suçları
  sizin geçmiş hatalarınız karşısına.
  Ne yapsam
  döl saçan her rüzgarın
  vebası bende kalacak
  varsın bende biriksin
  durgun suyun sayhası
  yumuşatmayı bilen ateş
  öğüt sahibi toprak
  nasıl olsa geri verecek
  benim kılıcımı.

  ...İsmet Özel...
 • Tutunamayanlar kitabının başkahramanı selim ışık, toplumun kokusmuşluğunu ve bireye faydası olmayan toplumun çürümüş değerlerini protesoto etmek için iç dünyasına çekiliyor. Ve bu içe çekiliş onu intihara kadar götürüyor.

  Bugün yüzlerce selim ışık var. Her şey o kadar değersizleşti ki kalkıp bak burada yanlış şeyler oluyor deme gereği bile duyamıyorum.

  Sanat bitti, düşünce bitti, kalite bitti. Cahillerin ve cehaletin el üstünde tutulduğu bir dönemdeyiz. Hayatında bir tane dahi kitap okumayan insanların kullandığı oylarla ülkenin kaderi şekilleniyor. Ve yıllarını okumaya adamış olanlar değil, hayatında bir kitap bile okumayanlar ön plana çıkıyor.

  Selim Işık gibi iç dünyama çekildim. Uğraşmaya değmez.
 • Şu muhakkak ki cihanda, her fert, şu veya bu cihetten hemen hemen her gün bir insanlık imtihânına tâbi olmakta... fakat herkesin sorguya çekiliş şekli o kadar birbirinden başka, birbirinden ayrı ve uzak ki, bu büyük vicdan imtihânının, çoğumuz farkında bile olmuyoruz.
  Samiha Ayverdi
  Sayfa 85 - Kubbealtı Neşriyât