beyza boğankankin, bir alıntı ekledi.
21 May 01:06 · Kitabı okuyor

"Ben senin görünen yüzünü sevdim," diyor. Neslihan. Gözleri kapkara, iri iri. "Umarsızlığını, herkesten başka olma isteğini, yenikliğini, mutsuzluğunu ve budalalığını; bunun ötesinde bir geçmişin olabileceğini hiç düşünmedim. Bir konuk gibisin; hiçbir şeye katılmıyorsun. Tek yaptığın gözlemek. Bu da beni ürkütüyor..."

Yalnız Uyuyanlar İçin, Cemil Kavukçu (Sayfa 48)Yalnız Uyuyanlar İçin, Cemil Kavukçu (Sayfa 48)

Cemil Kavukçu / Kitap Etkinliği
Cemil Kavukçu kitap etkinliği başladı... Nefeslik Öyküler

Türk Edebiyatında son yarım asrın en usta öykü yazarı Cemil Kavukçu'yu okuma/anlama/yorumlama(en detaylı) etkinliği başlamıştır. Eleştirmen Fethi Naci, Cemil Kavukçu için “Elini neye değdirse öykü oluyor, tam bir anlatı ustası” diyor.. Neyse reklam saçmalığına gerek yok. Merak eden zaten bulur.

Katılımcılar
Rahime
sueda reyyan
Galip
döşeğimde ölürken

Etkinlik Başlama Tarihi: 20.05.2018

Etkinlik Bitiş Tarihi: Kafamıza göre, çok detaylı tahlillerle.

sinem çeşit, Aynadaki Zaman'ı inceledi.
15 May 10:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Öğrendiğinde keşke bunları bilmeseydim diyeceğin, geri dönüşü olmayan bir sırrı vardı denizin. Omuzlarına yüklenen taşıyamayacağın, anlatmazsan rahatlayamayacağın, anlatırsan cezalandırılacağın bir yük"

döşeğimde ölürken, bir alıntı ekledi.
15 May 02:10 · Kitabı okuyor

Bir tren düşlemişti hep; elinde bavulu ile koştuğu, ama bir türlü binemediği, tekerleklerin tıkırtısının gittikçe zayıfladığı bir tren. Ne zaman sapsarı bir yüzle, soluk soluğa o istasyona ulaşsa, çelik ışıltılarla uzayan demiryolunu gösteriyorlardı: Tren çoktan gitti.

Suda Bulanık Oyunlar, Cemil Kavukçu (Sayfa 8 - Can Yayınları)Suda Bulanık Oyunlar, Cemil Kavukçu (Sayfa 8 - Can Yayınları)

Cemil Kavukçu / Kitap Etkinliği
Pek bilinmeyen ama çok değerli olan öykücü güçlü bir yazarımız var: Cemil Kavukçu(öykü kitapları nefeslik. Yani kısa kısa öykü kitapları var). Onunla ilgili bir etkinlik yapmayı düşünüyorum. Bence değer.. İlgilenen varsa yapalım. Kimse bu yaşayan öykücü deha üzerine bir etkinlik yapmayınca yapayım dedim daha ölmeden. Neticede hepimiz küçük insanlarız ve ölülerimizi çok severiz.

Etkinlik Başlama Tarihi: 20.05.2018

Etkinlik Bitiş Tarihi: Kafamıza göre, çok detaylı tahlillerle.

İki kişi çıksın yeter.. Kitapları üzerinde daha detaylı konuşuruz aramızda, daha iyi..

Bilgehan Soner, Uzak Noktalara Doğru'yu inceledi.
13 May 18:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sizde de oluyor mu bilmiyorum ama bir kitaba başlayınca yazarın diğer bütün kitaplarını da alıp okumak istiyorum, alamazsam bile içimde bir merak oluşuyor. Ben bu hislere Cemil Kavukçu ile başladım. Mükemmel bir kurgu, mükemmel bir yaşanmışlık. Olayın döngüsü, karakterlere işleyişi harika. Okuması kolay ve akıcı. Kitap iki bölümden oluşuyor içinde gitmek duygusu barındıran ama bir türlü gidemeyen, gitsede başladıkları yere dönem karakterin muhteşem bir çaba hikayesi. Okunmasında, kütüphanenize eklemenizde fayda var!

Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
13 May 18:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Yitiren insanların yüzlerinde yaşamın çözülememiş gizlerinden biri oluşuyor; çünkü hızla değişip prizmanın öbür yüzünü görüyorlar. Kişinin kendi olma sınavının en zor basamakları.

Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 123 - Can Yayınları)Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 123 - Can Yayınları)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
13 May 02:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

‪Kırışıklarla dolu yüzünde birkaç yaşamı birden yaşamışlığın ağırlığı var.

Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 98 - Can Yayınları)Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 98 - Can Yayınları)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
13 May 01:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Her uzun gece gibi o gecenin de sabaha ulaşması aniden oluyor.

Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 72 - Can Yayınları)Uzak Noktalara Doğru, Cemil Kavukçu (Sayfa 72 - Can Yayınları)