Bahar Kurt, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

İnsan sevgi ile yaşar,sevgisiz ölürdü.Sevgi bir cennet,sevgisizlik de cehennem sayılırdı.

Şah ve Sultan, İskender PalaŞah ve Sultan, İskender Pala

”Müslüman yürekler bilirim daha. Kızdı mı cehennem kesilir sevdi mi cennet…”
Erdem Bayazıt

Volkan Ersöz, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana,
Öyleyse nedir o cennet cehennem?

Dörtlükler -Rubailer-, Ömer Hayyam (Sayfa 11)Dörtlükler -Rubailer-, Ömer Hayyam (Sayfa 11)

Bediüzzaman Said Nursi(r.a.)
"Gözümde ne cennet sevdası var ne cehennem korkusu. Cemiyetin, yirmi beş milyon Türk cemiyetinin imanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun. Kur'an'ımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa cenneti de istemem, orası da bana zindan olur. Milletimizin imanını selâmette görürsem cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım. Çünkü vücudum yanarken gönlüm gül gülistan olur.!"

Derûnî Dâvâm, bir alıntı ekledi.
Dün 12:59 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hâtim-i Esam hazretleri anlatmaya başladı:
"Namaz vakti yaklaştığında abdestimi sünnet üzere tazeliyorum ve namaz kılacağım yere dikiliyorum. Sonra Kâbe'yi iki kaşımın arasında, Makam-ı İbrahim'i göğsümün hizasında, Allah Teâlâ'yı kalbimde görüyorum.

Sanki ayağım sırat köprüsünün üzerinde, cennet sağımda, cehennem solumda, ölüm meleğini de arkamda hissediyorum. Kılacağım namazın son namazım olduğunu düşünüyorum.

Sonra ihsan ile Mevlâ'yı görür gibi tekbir alıyorum. Tefekkürle okuyorum, huşû ile rükûya eğiliyorum. Huşû ile secdeye kapanıyorum. Sonra tamamıyla oturuyor, ümitle teşehhüdde bulunuyor ve sünnet üzere selâm veriyorum. Sonra da korkuyla ümit arasında kalıyorum ve bu hal üzere sabra devam ediyorum."

Dost Hazinesi, Mehlika Can (Sayfa 25)Dost Hazinesi, Mehlika Can (Sayfa 25)
Resul, bir alıntı ekledi.
22 Mar 22:32 · Kitabı okuyor

Arkadaş!

Cennet ve Cehennem; şecere-i hilkatten ebede doğru uzanıp giden iki daldan tezahür eden iki semeredir ve kâinatın teselsülen gelmekte olan silsilelerinin iki neticesidir ve ebede doğru akıp giden kâinat seylinin iki mahzeni ve iki havuzudur.

İşaratü-l İ'caz, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 125 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş.  ( Şecere-i hilkat: hilkat şeceresi, yaratılış ağacı.  Tezahür: görünme, belirme, ortaya çıkma, mrydana çıkma.  Teselsül: teselsül ederek, zincirleme birbirine bağlanarak, zincirleme olarak.  Seyl: sel.)İşaratü-l İ'caz, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 125 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş. ( Şecere-i hilkat: hilkat şeceresi, yaratılış ağacı. Tezahür: görünme, belirme, ortaya çıkma, mrydana çıkma. Teselsül: teselsül ederek, zincirleme birbirine bağlanarak, zincirleme olarak. Seyl: sel.)
{YALINKILIÇ}, bir alıntı ekledi.
22 Mar 21:55 · Kitabı okuyor · Beğendi

Ebu Said el-Hudri (r.a)'dan
Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuştur: Cennet ve Cehennem atıştılar, Cehennem: Bende, zorbalar ve büyüklenen kibirliler var. Dedi. Cennet de : Bende de zayıf ve yoksullar var. Dedi. Bunun üzerine Allah ikisinin arasını şöyle buldu: " Ey Cennet sen, Benim rahmetimsin. Ben, seninle dilediğime rahmet ederim. Ey Cehennem sende, Benim azabımsın. Ben, seninle dilediğime azap ederim. Her ikinizede de dolu dolu yetecek halk vardır. Buyurmuştur.

Riyazü's-Salihin, İmam NeveviRiyazü's-Salihin, İmam Nevevi
Emre başatlı, bir alıntı ekledi.
22 Mar 20:16 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir adam öldü, sırat köprüsünü geçti, ve beklemeye alındı. Orada Cennete mi Cehenneme mi gönderileceğini bilmediğinden endişe içinde oturup bekledi. Kapı açıldığında içeri ünlü bir aziz girdi.
Adam sevindi, "Cennette olmalıyım!"
Tam o sırada kapı yine açıldı ve içeri ünlü bir fahişe girdi. Adamın aklı karışmıştı. "Bu durumda Cehennemde olmalıyım!" diye düşündü.
O hala merak içindeyken aziz fahişeyi yakalayıp sevişmeye başladı. Adam şaşkınlık içinde Cebrail'e koşup sordu, "Bana söyleyin lütfen: burası Cennet mi Cehennem mi?"
"Anlamıyor musun?" dedi melek. "Adam için Cennet, kadın içinse Cehennem."

Martıları Seven Adam, OshoMartıları Seven Adam, Osho
Sezgi Uysal, bir alıntı ekledi.
22 Mar 20:13

On yıl önce çalışkan ve iyi kalpli bir insandı. Yapmak istediği tek şey cennete gitmekti. Ama bugün dünyada uğruna çalıştığı her şey kayboldu. Dışsal kural ve denetimlerinin hepsini yitirdi.Cehennem yok. Cennet yok.Buna karşılık artık her şeyin mümkün olabileceği fikri kafasına yeni yeni dank ediyor....Geçmişinde ki herkesin ölmüş olduğunu görüyorum. Böyle anlardan sonra insan kendini hafiflemiş hissediyor.İçkimi tazeliyorum.Bir sigara daha yakıyorum.Artık hayatımın gerçekten bir anlamı kalmadı.Özgürüm.

Gösteri Peygamberi, Chuck PalahniukGösteri Peygamberi, Chuck Palahniuk