Soul, bir alıntı ekledi.
52 dk.

Her gün işe gidiyorsun. Akşamları erken uyuyorsun ve bunun karşılığında aldığın tek şey koltuk takımı. Gerçekten acınası durum.

Dövüş Kulübü, Chuck PalahniukDövüş Kulübü, Chuck Palahniuk
Sena, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Parizyen Dudaklar
Silikonun tehlikeli olduğu anlaşılalı beri kolajen, kırışıklıkları gidermek, ince dudakları şişirmek ya da sarkık çeneleri toparlamakta kullanılan en gözde maddeye dönüşmüştü. Marla'nın anlattığına göre, piyasadaki ucuz kolajenin büyük bölümü sterilize edilmiş ve işlenmiş inek yağından yapılıyordu; ama bu ucuz kolajen insanın vücudunda uzun süre kalmıyordu. Kolajeni nerene şırınga etmişsen, diyelim ki dudaklarına, vücudun onu reddediyor ve yavaş yavaş kusmaya başlıyordu. Altı ay sonra gene ince dudaklı oluyordun.
En iyi kolajen, dedi Marla, senin kendi yağındır. Kendi kalçandan emilen yağlar işlenir, temizlenir ve yeniden dudaklarına doldurulur.

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 96 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 96 - Ayrıntı Yayınları)

Chuck Palahniuk.
Hiç kapıIdın mı o hisse. Gitmek istersin hani, ama aynı zamanda da kaImak geIir içinden.

Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta sevdiğin her şey sana sırt çevirecek ya da ölecek.
Hayatta yarattığın her şey bir kenara atılacak.
Hayatta seni gururlandırmış ne varsa hepsi çöpe gidecek...

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 215 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 215 - Ayrıntı Yayınları)
Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

DANK!
"Biz tarihin ortanca çocuklarıyız. Bizi bir gün milyoner olacağımıza, film yıldızı, rock yıldızı olacağımıza inandıran televizyon programlarıyla büyüdük; ama bunların hiçbirini olamayacağız. Ve bu gerçek kafamıza ancak dank ediyor."

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 180 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 180 - Ayrıntı Yayınları)
Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Güçlü kadın ve erkeklerin oluşturduğu bir sınıf var ve bunlar hayatlarını bir şeye feda etmek istiyorlar. Reklamlar insanları gerek duymadıkları arabaların ve kıyafetlerin peşinden koşturuyor. Kaç kuşaktır insanlar nefret ettikleri işlerde çalışıyorlar; neden? Gerçekte ihtiyaç duymadıkları şeyleri satın alabilmek için."

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 162 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 162 - Ayrıntı Yayınları)
Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Unutmaman gereken şu ki" diyor, "Tanrı seni sevmiyor olabilir. Bu da bir olasılıktır. Belki de tanrı bizden nefret ediyordur. Hayatta olabilecek en kötü şey değil bu."

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 153 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 153 - Ayrıntı Yayınları)
Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın..."

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 145 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 145 - Ayrıntı Yayınları)
Sena, bir alıntı ekledi.
19 May 18:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bakacağınız yeri bilirseniz, her taraf gömülmüş cesetlerle dolu.

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 137 - Ayrıntı Yayınları)Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk (Sayfa 137 - Ayrıntı Yayınları)