1000Kitap Logosu
Cihat Baybars
Cihat Baybars
Cihat Baybars
TAKİP ET
Cihat Baybars
@cihatbaybars
— Sade’ce Okur . Sade’ce Yaşar .
368 okur puanı
17 Oca 2020 tarihinde katıldı.
56
Kitap
0
İnceleme
948
Alıntı
24
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
(…) bana “boşanmış kadın” gözüyle baktığına emindim. Bütün erkekler böyleydi. Bir kadın evlenip boşanmışsa mutlaka “erkek” arıyordur, mutlaka “erkek” ihtiyacı içindedir!
Zülfü Livaneli
Sayfa 20 - Doğan Kitap, 268. Baskı: Ekim 2018
3
Tanrı Dağı │1283
Bana da 'evde kalmış' alıştık artık..
1
Cihat Baybars
Bu erkekler için de geçerli olmaya başladı. Ama ne söyledikleri hiç önemli değil yaşamaya bakmalı. :)
1
Cihat Baybars
bir yorumu yanıtladı.
Betül Çam
bir alıntı ekledi.
"Bir daha başkasının olmasın diye onu öldürsem mi diyordum içimden." (???)
20
Betül Çam
Bu karakter güya çok aşık. Cümleyi okurken çok ama çok rahatsız oldum.
1
2
Cihat Baybars
Zehiri yapan dozudur derler. Dozu ayarlanamayan her şey öldürücü olabiliyor. Sevgi de öyle. Sanırım bu karakter de zehirlenmiş. :)
1
Cihat Baybars
yorumladı.
Uyarı ⚠
Yaşam tarzınıza, kültürünüze, evlilik yapınıza ve bütçenize uymayan bir düğün, sizin düğününüz değildir, tribünün düğünüdür. 3 saatlik bir düğün için 3 yıl borç ödeyip, evliliğin en taze yıllarını elinde hesap makinesiyle geçirmenin var mı bir mantığı? İnsanlara güzel menüler, şık bardaklar, gelenlerin bile anlamadığı sırf elit görünmek için kültürüyle alakalı olmayan müzikler... On binlerce Liralık düğün yapıp, iki gün sonra eşinin altınlarını bozmak zorunda kalmalar. Kendin ol kardeşim; 3 saatlik bir düğünle kimsenin gözünde Level atlamazsın. Statün değişmez. 3 gün sonra aynı ortamda, insanların tanıdığı aynı insan olarak yaşama devam edeceksin. Kendini hırpalamaya, birilerine kanıtlamak için olmadığın düzeyi yansıtmaya, kendini yetersiz görmeye ne gerek var? Varsa, istiyorsan yaparsın. Yoksa asla olmadığın karakteri, sahip olmadığın düzeyi, kaldıramayacağını yansıtma. Seni seven, her halinle sever. Bir nikâh da yeter, sade bir davul zurna da. Olmadı kasetten bir oyun havası. Sadece düğün mü? Elbette değil Showroomda gördüğün koltuk takımlarını da alma hemen. Sonra evde kıpırdamak için yer bulamazsın. Mesela varsın orta sehpan olmasın. Gıcığım ben orta sehpalar bir iki kere kullanacağım diye niye 24 saat evin merkezini işgal eder ki? Her odayı doldurmak zorunda da değilsin. Zaten 2 yılda dolacak. Erken doldurursan esas ihtiyaçların için aldıklarını atman gerekecek. Geleneksel zevklere boyun eğme. İllaki perde halıyla, halı koltukla, elti gelinle uyumlu olmak zorunda değil. Bana kalırsa insanlar eşyayı evlendikten sonraki 2 yıl içine yaymalı. Bilmediğin bir sistemde neye ihtiyacın olduğunu nereden bileceksin ki? Bilemediğin için de tahmini alış-veriş yapacaksın( ya tutarsa). Misafir için özel takımların olmasın mesela. Senin kullanmadığın misafir kullanamaz hiçbir şeyi. Misafir odası, misafir yemek takımı,misafir masası. Misafir değersiz olduğu için değil, sen değersiz olmadığın için. Evlenirken de evi döşerken de kendin olmaktan, vazgeçme. İnsanlar senin her haline alışıyor zaten. Kasmaya, zorlamaya gerek yok. Düğün ne gelinin ne de damadın değerini arttırır. Düğün kök ailelerin itibarı, davetlilerin eğlencesi, mekân sahiplerinin de gelir kaynağıdır.
192
3.358
Cihat Baybars
Hislerimize tercüman olmuşsunuz. Umarım bu yüzyılda böyle anlayış sahibi insanlar çoğunlukta olur.
3
Cihat Baybars
bir yorumu yanıtladı.
Oğuz Aktürk
bir alıntı ekledi.
Bu o kadar güzel bir alıntı ki...
İnsanlıkta din konusundaki uzmanlık ve derin bilgi, her türlü yanlış inançlardan arınarak gerçek bilim ve tekniğin ışıklarıyla tertemiz ve mükemmel oluncaya kadar, din oyunu aktörlerine her yerde rastlanacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 475 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
24
363
Oğuz Aktürk
Mustafa Kemal Atatürk'ün din ve devlet işlerinin ayrılması, İslamiyet konusundaki düşüncelerinin özeti için Mustafa filminin mutlaka izlenmesini tavsiye ediyorum
1
29
Cihat Baybars
Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal isimli kitabını okudunuz mu bilmiyorum ama kitapta bu belgesel ve yapımcısı Can Dündar eleştirilir. Can Dündar maalesef bazı kesimlerin sempatisini kazanmak için Atatürk aleyhinde saçma sapan iddialar ortaya atmıştır. Mesela Zsa Zsa Gabor isimli Macaristan güzeli ile ilişkisi olduğunu yazmıştı ki bu yazısını yobazlar Atatürk’ü kötülemek için sık sık dile getirir. Bu yüzden bu adamın belgeselini hiç izlememiştim. İzleyeceğimi de pek sanmıyorum.
1
Cihat Baybars
yorumladı.
Güncelleme: Yeni Akış
İyi geceler sevgili okurlar. Bugün çok önemli bir güncellememiz yayına girdi. 🤩 ❇️ Akış'ta 'Öne Çıkanlar' diye bir seçeneğimiz daha var artık. 🔥 Öne Çıkanlar'da, 1000Kitap'a girdiğinizde takip ettiğiniz okurların yeni bir paylaşımı varsa bu daima en üstte gösterilir. 🔥 Paylaşımlar zamana göre değil ilginize göre sıralanır. 🔥 Takip ettiklerinizin yeni paylaşımlarının tamamını gördükten sonra, takip ettiğiniz konular, kitaplar ve yazarlardan öne çıkan paylaşımlar gösterilir. ⤴️ Dileyen okurlar sayfanın en üstünden daima eski akış olan 'En Yeniler' seçeneğine de ulaşabilecek. 🏁Yeni özelliğimiz yeni web sitemizde ve uygulamamızda yayına girdi. Eski siteyi kullanıyorsanız, yeni web sitemize bir şans vermenizi öneririz: yeni.1000kitap.com ❤️ Bir sonraki güncellemede görüşmek üzere, İyi geceler sevgili okurlar. 👋 1000Kitap ekibi
12
558
Cihat Baybars
Uygulamayı her açtığımda akışımda “öne çıkanlar”ı görüyorum. “En yeniler” seçeneğine gün içerisinde kaç kez tıklayacağız bakalım. :)
10