Ayşe Nur ateş, Piyon'u inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap çok akıcıydı ve kolay okunuyordu zaten hemen bitti. Çok güzel bir distopya. Konu bir ülkede yönetimin başında olan Hart ailesi bütün ülkede yaşayan insanları 17 yaşına geldiğinde bir sınava tabi tutuyor sınavdaki başarıya göre de bir numara veriliyor bu numarayla size ne iş yapacağınızı ve nerde yaşayacağınızı söylüyorlar. 1,2 ve 3 numara halkın en alt tabakasını oluşturuyor ve genelde öldürülüyor 4 orta 5 ve 6 numara ise üst düzey ve bakanlara veriliyor 7 numara ve en yüksek numarada sadece yönetimin başındaki aile fertlerine veriliyor. Kahramanımız kitty çok zeki ve yetenekli ama okuma bilmediği için 3 numara oluyor ve hayatı bir portakal çaldığı için değişiyor ve hiç tahmin edemeyeceği durumlarla karşılaşıyor ve bizde bu macerayı okuyoruz aşk yalan ve isyan dolu bu macerayı distopya severlerin bir solukta okuyacaklarına eminim.

muhammet ekim, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

ÇOK GÜZELSİN AMA BANA NE FAYDAN VAR
Haberler doğru olsaydı onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazlardı. Televizyon yalanın kalesidir. O yüz­den devlet tekelindeydi zaten. İlk özel televizyonun Özallarla Cem Uzan tarafından açılmış olması da garip değil.

Hikayem Paramparça, Emrah SerbesHikayem Paramparça, Emrah Serbes
Emine bodur, Şah ve Sultan'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Son zamanlarda okuyup en çok etkilendiğim kitap. Ne yazsam üstüne doldururur bilemiyorum. Daha önce tarih kitabı okumamakla neler kaybettiğimi gösterdi . Kitabı okuduğum sürece diğer elimde telefon araştırdıkça iştahım kabardı. Yavuz Sultan Selim de Şahta bu kadar orantıyla ne kadar güzel anlatılabilirse o kadar güzel anlatılmış yine anlatıldığı kadar varmış dedirten bir roman oldu herkesin okumasını diiyorum , keyifili okumalar :)

Charles Bukowski
Kimseyi değiştiremezsin hayatta.
Ve kimse için de değişmemelisin.
Kimliğini kaybettiğin an, yaşamını çöpe attın demektir.
İstemediğin sürece, hiçbir şey için ödün vermeyeceksin.
Çünkü gün gelir, verecek hiçbir şeyin kalmaz.
Her şeyi sen istediğin için yapacaksın,
başkası senden istediği için değil.
Ve sen, sen olarak kaldığın sürece senin yanında olanlar
da mutlu olacaktır.
Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle. Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil.
Herkesin gidebileceği bir yol vardır.
Sen yeter ki, yanında yer almayı bil.
Ne sen kimse için mecburi istikametsin,
ne de bir başkası senin için...
Seninle gelmek isteyenleri yanına al.
Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata.
Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında, zorlama kendini.
Hayat rahat ve anlayışlı insanlarla
Ve hayat hak ettiği gibi yaşandığında güzel...
Ve unutma; aynı dili konuşanlar değil
aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir...

., Behna wan ji te te'yi inceledi.
 3 saat önce · Kitabı okudu

Kitap bilgileri az dendi :) kitap şiir kitabı , kürtçe. Kitabın ismi ise , van kokusu senden geliyor. Van şehir olan. Yazarın kendine has bir ifadesi var. Kitabın manasını anlayarak gidiliği zaman ,insanı başka yerlere götüren güzel bir yanı var . Şiirlerinde kendi köyünden , şehir efsanelerinden de bahsediyor. Çok az bulunan bir eser. Yine diğer kitabında dediğim gibi ; korkarım ki öldükten sonra kıymeti anlaşılsın.

nastasya, Benim Adım Kırmızı'ı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en güzel Orhan Pamuk eseriydi. Yazarın her bölümde başka birinin ağzından olaylara devam etmesi, yeri geldiğinde bir atı konuşturması ve bunu başarılı bir şekilde yapması takdire şayan idi. 16. yüzyıl Osmanlı sosyal hayatını güzel anlatmış olması ve günümüze yer bulamayan bir sanat dalı olan 'nakış' ı ve bu sanatın güzelliğini, onun için harcanan emekleri ve nakkaşların bu sevda uğruna kör olmaya dahi razı olduğunu bize en iyi şekilde anlatmış. Koca romanın sadece bir kaç günü anlatması da başka bir ustalık eseri. Can verdiği karakterler Şeküre, Ester vs. hepsinin rollerini çok iyi oturtmuş.

İ.dem, Av - Şifacı (Tek Kitap)'ı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Av-Şifacı’ya başlamadan önce Kral Katilinin pdf ini indirip tekrar gözden geçirmem gerekti. Çünkü serinin ilk iki kitabını okuyalı epey olmuştu ve olayları biraz unutmuşum.
Kitap çok hızlı bir şekilde bitti ve evet devamı nerde diye kaldım.
Buyüzden bence seriye yeni başlıyacaklara ufak bir tavsiye; ilk önce Av-Şifacı ve daha sonra Cadı Avcısı ve Kral Katili’ni okumaları.
Çünkü konu ve olay akışı bakımından son kitapda anlatılanlar diğer kitaplardan önce olan olaylar.
Av; Fifer ve Schuyler’in; biri cadı biri hortlak başlangıç hikayelerinin Cadı Avcısı kitabındaki temellerini anlatıyor. Aslında kısa bir hikaye daha uzun ve kapsamlı olmasını bekliyor insan ama konu Cadı Avcısı kitabına bağlandığı için güzel noktalanmış.

Şifacı; John’un anne ve kardeşinin cadılıkdan dolayı yakılmasından başlayıp Elizabeth’in hapishaneden kurtarılması ve John’un onu iyileştirdikden sonra ilk konuşmalarıyla Cadı Avcısı kitabına güzel bir geçiş olmuş bence:)

-Onu sürekli bana gülerken yakalıyorum..
+O herkese gülüyor!
-Doğru ya insan gülebilirdi herkese.. Peki o bana gülünce ben neden güzelleşiyordum.. Sabah açtığım pencere,yüzüme vuran güneş,dilime dolanan şarkı..
Bugün sabah aynadan bakarak kendime gülümsedim.. Meğer ben çok güzel gülümsüyormuşum..
Meğer annem küçükken beni gül yüzlü kızım diye sevmekle ne çok haklıymış.. Yüzüme ne çok gül gömülmüş meğer güneşsiz..

Uğur Hakan Başar, Uçurtma Avcısı'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gayet akıcı ve sürükleyici bir kitap, şimdiye kadar okuduğum en güzel kitaplardan birisiydi. Hayatı hayali iyi tarafından inceleyen kitapları oldum olası sevmem gerçek konular gerçekleşebilecek olayları okumak daha çok heyecan verir.

Çince Anlamı Çok Güzel
Çinli şairinde dediği gibi
”我爱你直到生命结束我爱你直到生命结束”
D.B