1000Kitap Logosu

Çok Şükür

Neşe
bir alıntı ekledi.
Ah öyle bir hâl ki bu, çocukluktaki utandırılma insanın bütün hücrelerine işler. İnsanın özüne kadar gider. İşte o zaman mutluluktan korkar hâle gelirsin; hayatında iyi bir şey olduğu zaman bilirsin ki bir şeyler ters gidecek. Başına bir şey geldiğinde de, “Çok şükür zaten mutlu değilim,” deyip kendini güvende hissedersin.
10
Tülin Baran
İçimdeki Müzik'i inceledi.
" İnsanlar seni sen olduğun için seviyor, yaptıkların ve yapamadıkların için değil." "Bazen kafamda bir 'sil' tuşu olsun istiyorum." "Kafamın içi söylemek istediğim ama söyleyemediğim şeylerle dolu." "Şimdiye kadar tek bir kelime konuşmadım. Neredeyse on bir yaşındayım" Konuşabildiğiniz için, kendi başınıza tuvalete gidebildiğiniz için, elinizle yemek yiyebildiğiniz için, en önemlisi sevdiklerinize sarilabilniz için hiç şükrettiniz mi? Tekerlekli sandalye rampası olduğu için, minnet duydunuz mu birilerine? Sharon Draper, sayfalar boyunca akıp giden bir dille, Serebral Palsi hastası Melodoy'nin hayatını yaşatıyor bizlere. Her sayfada şükür edecek o kadar çok şeyimiz olduğunu gözler önüne seriyor. Bu kitap için ne anlatsam ne yazsam eksik kalacak. Okullarda o kadar çok saçma sapan kitaplar okutuyorlar ki aslında bu kitabı okutmalılar ki çocuklar kendilerine ders çıkartabilsin. Her birey özeldir, her bireyin eğitim hakkı vardır ve en önemlisi hepimiz engelli adayıyız bunu unutmamalıyız. Melodoy'nin engelleri onun yaşam kalitesini düşürsede bütün bu engellerinin aksine mükemmel bir zekaya ve görsel hafızaya sahip bir çocuk.Stephan Hawking acaba kaç çocuğun sesi olabildi diye düşünmeden edemiyorsunuz. Tabi Melodoy'yi daha yakından tanımak onun yaşadıklarına acısına, mutluluğuna tanık olmak için #içimdekimüzik kitabını okumalısınız "Hepimizin engelleri var. Seninki nedir?"
İçimdeki Müzik
8.9/10
· 15bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
DERYA EREN
bir alıntı ekledi.
Veren Allah, alan Allah. Çok şükür bugünkü günümüze. Biz kaldık da neye yaradı. Ağşamlaradan işimiz gücümüz sövüp sayıp günaha girmek. Hiç olmazsa bunlar sabi sabi gidiyorlar, huri analarının yanına...”
Mahmut Makal
Sayfa 14 - LİTERATÜR YAYINLARI
19
sara akar
bir alıntı ekledi.
Sizdeki gençlik kat'iyyen gidecek. Eğer siz daire-i meşruada kalmazsanız, o gençlik zayi' olup başınıza hem dünyada, hem kabirde, hem âhirette kendi lezzetinden çok ziyade belalar ve elemler getirecek. Eğer terbiye-i İslâmiye ile o gençlik nimetine karşı bir şükür olarak iffet ve namusluluk ve taatte sarfetseniz, o gençlik manen bâki kalacak ve ebedî bir gençlik kazanmasına sebeb olacak.
11