1000Kitap Logosu
C.
C.
C.
TAKİP ET
C.
@daimon__
LÜTFEN MESAJ ATMAYINIZ.
MEZOPOTAMYA
Kadın
847 okur puanı
31 Tem 2019 tarihinde katıldı.
107
Kitap
4
İnceleme
777
Alıntı
8
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
C.
bir alıntı ekledi.
... ben şimdi, yedi mühürlü çekmecede bin yıl hapisten sonra özgürlüğe kavuşan Süleyman Peygamberin ruhu gibiyim. Biz upuzun bir özlemden sonra –çünkü ben sizi çoktandır tanıyordum– birbirimize kavuştuk. Zaten ne zamandır birisini arıyordum. Aradığım sizdiniz. Sizi bulunca başımdaki binlerce kapak açıldı.
11
C.
bir alıntı ekledi.
— Koşul mu? Her koşulunuza şimdiden razıyım!.. diye bağırdım. Sözünüzden dışarı çıkmayacağım. En ufak bir saygısızlığımı görmeyeceksiniz. Zaten beni tanıdınız artık. Kız gülerek: — Tanıdığım için yarın davet ediyorum, dedi. Evet, sizi iyice tanıyorum. Yalnız şu koşulla gelin; (bakın, apaçık konuşuyorum ve sizden her istediğimi yüzde yüz yapmanızı rica ediyorum), bana aşık olmayın. Bu, olanaksız bir şey, size kesin olarak söylüyorum. Ama arkadaş oluruz; bunu mennuniyetle kabul ederim. Yalnız aşık olmayın, çok rica ederim. Kızın uzattığı eli şaşkınlıkla sıkarak: — Olmayacağım, dedim. Yemin ediyorum.
20
C.
bir alıntı ekledi.
Ne olur bana hak verin. Yirmi altı yaşındayım. İnsan içine girmedim. Güzel, düzgün konuşmasını nerden öğrenecektim? Her şeyi olduğu gibi söylemek en iyisi…Kalbim konuşurken susmayı bilmem.
23