1000Kitap Logosu
Deniz ☘
TAKİP ET
Deniz ☘
@deniztrhn
Sükut, incelik, edep ve zerafet insanı her gittiği yerde sultan yapar..
Medrese
İstanbul
Van Gevaş, 8 Ağustos 2002
52 okur puanı
05 Tem 2020 tarihinde katıldı.
3
Kitap
0
İnceleme
36
Alıntı
16
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Ka’ka’ el-Evsî’ye (rh) denildi ki: “Bize cennete dair öyle bir şey söyle ki oraya karşı iştiyakımız artsın.” O da şöyle buyurdu: “Orada Rasûlullah (sav) var. (Daha ne istiyorsunuz).”
14
Nasıl olmalı güzel insan, güzel müslüman?" Dediler. Cevaba bakın: Geldiği yere sürur ve neşe getirir, giderken de hüzün bırakır. Arkasından,"Ah nerede?" denir özlenir, aranır."
4
Deniz ☘
tekrar paylaştı.
Aileler, evladlarını hakikaten sevmiş, sahiplenmiş olsalardı
Aileler, evladlarını hakikaten sevmiş, sahiplenmiş olsalardı en önce onların kalbi ihtiyaçlarını önemserler, onlara hayatlarının en mühim tercihini yaparken sadece rehber olurlardı. Onların yerine tercih yapmazlar, sanki mal alım satımı gibi tek bir kritere göre evlatlarını teslim etmezlerdi. Bugün şahit oluyoruz ki, kendi kalbinin ihtiyacına göre istediğini seçmeyen ve sadece maddiyat üzerine te'sis edilen birliktelikler yuva olmaktan uzak ve pek çoğu bitmektedir. Ne zaman ki kalp, karakter maddiyatın önüne geçip, maddiyat kafi seviyede talep edildiği vakit, insanlar yuva sahip olup mesud ve bahtiyar olabileceklerdir Mal mülk sahibi olmak isteyen ona vasıl olur, yuva olmaktan mahrum kalır. Lakin bir gönüle, karaktere, tamamlanışa talip olan ise mesud ve bahtiyar olur. Çünkü insan insanın sevgi ve alakasına muhtaçtır dedi sevmeyi bilen bir gönül sahibi.
11
407