Giriş Yap
Dikenprenses
@dikenprenses
Ah, kimselerin vakti yok durup ince şeyleri anlamaya
Okuyor
İstanbul
176 okur puanı
10 May 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
‘Kendimden korkuyorum –ya bu aşk değil, yalnızca aşk arzusu ise?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
208 syf.
·
25 günde okudu
·
8/10 puan
Aşk Şiirleri Seçkisi
8.0/10 · 1 okunma
Parlak kılıçlarınızı çekmeyin, yoksa çiğ onları paslandırır. Sayın sinyor, siz silahınızla değil, yaşınızla emredin, daha iyi.
Dikenprenses tekrar paylaştı.
Kadın, bir eşolabilir, anne olabilir, ya da bir şirket yöneticisi olabilir. Tipik kadınsı bir tarzda veya erkeksi tarzda giyinebilir. Örgü veya yemek gibi "kadınsı" ilgilere sahip olduğu için sevilir, ya da "erkeksi" işlerde erkeğin uğraşlarını paylaştığı zaman hayranlık uyandınr. Bu onu, "bir erkeğin kadını" yapacaktır. Cinsel açıdan girişken veya pasif olabilir. Buna karşılık erkek, katı bir şekilde erkeksi tutumun tutsağı olmuştur ve bu tutumdan saptığı zaman açık veya örtülü birçok yoldan ağır bir şekilde cezalandırılmaktadır.
·
Dikenprenses tekrar paylaştı.
Özerklik Yükü Erkek, bağımsız olmaya ve başkalarından yardım beklememeye özendirilir. Ancak derinlere kök salan bir ilgi ve bakım ihtiyacına da sahiptir. Her iki durumda da kaybeder: Yardım istemeye karşı direndiği ve bundan kaçındığı taktirde sessizlik ve yalnızlık içinde acı çekecek, üstesinden gelemeyeceği çetin savaşlarda çarpışarak kendini tüketip kendine eziyet edecek ve bu süreç içinde enerjisini kurutacaktır. Yardım istediği ve bağımlı olmaya göz yumduğu taktirde ise kaygılı, rahatsız olacak, kendini hassas ve bu nedenie kafası karıştığı, yitiklik duyduğu veya sorunlu olduğu taktirde erkekliğini tehlikede hissedecektir.
Sayfa 124 - ÖTEKİ Açı yayıncılığın kuruluşudur Baskı Ankara 1992 Çeviri : Selçuk Budak
·
2
257
2.565 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14