Ve kim bilir kaç zamandan beridir kalbimi öğütlüyorum.
Durup durup ıssız yerlerde,
“güçlü ol ey kalbim, güçlü ol,
Daha çok işimiz var! ” diyorum..

Dilaver Cebeci

hatice yarar, bir alıntı ekledi.
08 Eki 03:17 · Kitabı okudu

Ah minel aşk-ı ve halatihi
Ve kim bilir kaç zamandan beridir kalbimi öğütlüyorum
Durup durup ıssız yerlerde
“güçlü ol ey kalbim, güçlü ol
Daha çok işimiz var” diyorum.

Sitare, Dilaver CebeciSitare, Dilaver Cebeci
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
29 Eyl 21:21

Önce Allah, sonra genlerim şahit
Sevgimi üç bin yıl sonra doğacak torunuma yolluyorum.

Dilaver Cebeci / Bütün Şiirleri, Dilaver Cebeci (Sayfa 220 - Panama)Dilaver Cebeci / Bütün Şiirleri, Dilaver Cebeci (Sayfa 220 - Panama)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
29 Eyl 21:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Üstümden kuşlar uçup gitse kanatlarının seslerini duymaz mıydım?

Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 58 - Bilge Oğuz Yayınları)Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 58 - Bilge Oğuz Yayınları)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
29 Eyl 21:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu karanlığın ortasında karıncaların kıskanacağı bir gayret içerisindeyim.

Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 27 - Bilge Oğuz Yayınları)Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 27 - Bilge Oğuz Yayınları)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
29 Eyl 21:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sonra, cümlemizi ecel alıp, yer gizleyecek. Arzın hiçbir değeri kalmadığında bizler bir çırpıda Tanrı'nın yanına varacağız. O, görülmemiş kalabalıkta bizim yerlerimiz ayrı olacak. Gümüş Fincan'ın çocukları ne güzel hesap vericidirler. Terazileri ne kadar doğrudur ve erdemleri orada da geçerlidir. Çünkü onlara yurttan, bayraktan, cenkten, adaletten, kuvvetten ve sıhhatten sual yoktur.

Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 25 - Bilge Oğuz Yayınları)Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 25 - Bilge Oğuz Yayınları)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
29 Eyl 20:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben bir ulağım; pusatsız, atsız, yalın ayak fakat yorulmayan bir ulak. Düşlerimde haberler işitirim, sonra onları yavru kurtlara anlatırım. Yeni düşler öğütlerim.

Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 16 - Bilge Oğuz Yayınları)Mavi Türkü, Dilaver Cebeci (Sayfa 16 - Bilge Oğuz Yayınları)
Sergenn, Dilaver Cebeci / Bütün Şiirleri'ni inceledi.
23 Eyl 19:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cennetmekân Dilaver Cebeci kuşkusuz ülkemizin en önemli şairlerinden. İdeolojik görüşleri yüzünden anlaşılmak istenilmeme hastalığına yakalanmış bir şairimiz. Yaşayışıyla, dünyaya bakış açısıyla örnek olacak bu insanı anlatan bir kitap okunmaya, anlamak için yorulmaya değer.

Ruh Adam, Türkiye'm'i inceledi.
21 Eyl 18:02 · Kitabı okudu · 10/10 puan

GÜZEL İNSAN, GÜZEL KİTAP
Dilaver Cebeci'nin şiirlerini çok beğendim zaten bol bol alıntı ekledim. Aslında yazarı dolaylı yoldan birçoğumuz tanıyoruz "IRMAĞININ AKIŞINA ÖLÜRÜM TÜRKİYEM" şiirinin yazarıdır. Kitabın dili çok sade ve çok anlaşılır, şiirler çok hisli bazı şiirleri okurken çok duygulandım bazılarında ise gururla doldum. Kitabı aldığımda bu kadar kaliteli şiirlerle dolu olduğunu düşünmemiştim, anlamsız bir önyargıda bulunmuşum. Marş ve kahramanlık tarzında şiirleri çok sevmişimdir bu kitapta da bu tarzda birçok şiir var bu nedenle yazara Vatan Şairi diyebiliriz. Vatan aşkı kadar aşk şiirleride çok fazla ve çok başarılı. Yazar Türk-İslam sentezini şiirlerinde çok iyi işlemiş, bir şiirde kendinizi Medinede bulurken başka bir şiirde Göktürk Devletinde buluyorsunuz. Şiirler derin anlam, duygu ve bilgilerle işlenmiş. Kitabı herkese tavsiye ederim.