1000Kitap Logosu
Thoth
TAKİP ET
Thoth
@djehuti
İçimdeki sesi dinlemeye çalışıyorum -hepimizin yapması gerektiği gibi.
Panenteizm/Panteizm
Dünya
Dünya
55 okur puanı
23 Şub 2019 tarihinde katıldı.
93
Kitap
21
İnceleme
57
Alıntı
20
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Puanlama
1. Böyle bir şey yok. 2. Okunmamalı. 3. Aşırı kötü. 4. Zorunda kalarak okurum. 5. Okumasam da olurdu. 6. Ortalama. 7. Fena değil. 8. Güzeldi. 9. Beni temsil edebilecek bir kitap. 10. Beni temsil eden bir kitap. Tamamen şahsi tutumumu belli edecek şekilde oyluyorum.
2
250 syf.
·
3/10 puan
Deli saçması bir kitap. Psikolojik materyal olarak, inceleme ve eğitim amaçlı kullanılması dışında bir deli saçması olduğunu iddia etmekten geri durmam için hiç sebep yok -ya da ben göremiyorum. Yapılan onca inceleme vs. için de şunu demek istiyorum: "Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış."
Ulysses
8.6/10
· 617 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
104 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Doğu'nun Bilgeliği
Sadece kitabın içinden bir alıntı yapacağım ve bunun kitap hakkındaki görüşümü yansıttığını düşünüyorum: "Zaman gelecek nesillere layık olmayan şeyi unutturur, bütün büyük şeyleri ölümsüzleştirir." Pek çok felsefe kitabı, roman ve türlü şeyler okudum. Hepsinden kazanmayı beklediğim şey hayata dair bir bilgelikti. Bakış açımı genişletmeleriydi. Batı felsefesine iyice baktım, mitoloji ve dini inceledim, psikolojinin derinliklerine daldım; gelin görün ki doğu bilgeliği kadar tatlısını bulamadım. Doğudan çıkan ve ona mâl edilen her şey de bu tatlılığa mazhar olmuş gibi geliyor. Batı dünyasındaki kompleks ve karmaşık izahatlerden ziyade doğunun basitliği ve derinliği beni mutlu ediyor. Bu kitapta da onu buldum. Hesse'nin Siddhartha'sını biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız ve beğendiyseniz bu kitabı okumak da gayet güzel olur, inanın bana.
Sadık veya Kader
8.6/10
· 723 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2