Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Sindirim sisteminin çeşitli bölgele­rinde sindirime uğrayan o sıcacık ekmek parçasından geriye kalan şeker molekülleri ince bağırsağa ulaşır. Daha sonra bu şe­ker molekülleri ince bağırsağınızdan emilerek kan dolaşımına verilir. Tıpkı çaya şeker attığınızda olduğu gibi, dolaşıma...
İçgüdüsel ya da duygusal tepkileri bas­tırmak amaç olmuştur ve intikam tadında bir duyarsızlık düşü imgenin tekinsiz uzamını denetim altında tutmaya çalışır ama bu uzamda yeni bir belirsizliğin baş göstermesine engel ola­maz.
Kudret Tesellisi
Güneş ve rüzgar enerjisinden faydalanmaya gayret eden, hatta karanlığın değerlendirilebilir olup olmadığı üzerinde çalışmalar yürüten (dark energy) insanoğlu, Rabbimizin kudretini değerlendirme konusunda anlaşılmaz bir duyarsızlık içerisindedir.
Mecit Ömür Öztürk
Sayfa 28 - Hayygrup Yayıncılık
Hatalar karşısında kişi kendini ne kadar ‘kötü hissederse', o kadar ‘iyi insan' olduğuna inanılırdı... Bir hatanın düzeltilmesi için kişinin acı çekip vicdan azabı duyması gerektiğine inanılırdı... Kişinin, hatasını iyi hissederek düzeltmeye çalışmasına umursamazlık,...
Palyatif toplum, ilaçlar ya da medya yoluyla oluşan duyarsızlık sayesinde eleştiriye karşı bağışıklık kazanır. Sosyal medya ve bilgisayar oyunları da anestezikler gibi etki gösterir. Toplumsal sürekli anestezi, bilgi ve düşünmeyi engeller; hakikati baskılar.
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.