" BİRİ VAR BENİ AĞLATAN GÜLDÜRENDEN DAHA ÇOK SEVDİĞİM..."

Elif ŞAFAK

Hijabgirl, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okuyor

"Kuran-ı Kerim der ki, biz insanı en güzel biçimde yarattık. Uludur insan. Kıymetlidir. Ne eziktir, ne aciz..."

Aşk, Elif ŞafakAşk, Elif Şafak
Özlemnd, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

" İnsanın gerçekleştirebileceği en yüksek eylem, anlamak amacıyla öğrenmektir, çünkü anlamak demek özgürleşmek demektir."

Havva'nın Üç Kızı, Elif ŞafakHavva'nın Üç Kızı, Elif Şafak
Özlemnd, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

" Sadece sizin gibi düşünen konuşan insanları okuyorsanız, okumuyorsunuz demektir."

Havva'nın Üç Kızı, Elif ŞafakHavva'nın Üç Kızı, Elif Şafak
Özlemnd, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

" İnsanın insan olmak için hem inanca hem kuşkuya ihtiyacı var."

Havva'nın Üç Kızı, Elif Şafak (Sayfa 212)Havva'nın Üç Kızı, Elif Şafak (Sayfa 212)
Azam, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayal gücümün geniş olduğunu söylerler. "Saçmalıyorsun!" demenin şimdiye kadar icat edilmiş en ince yoludur bu. Haklı olabilirler. Endişelenmeye başladığımda, nerede ne zaman ne söylemem gerektiğini karıştırdığımda, insanların bakışlarından korktuğumda, insanların bakışlarından korktuğumu belli etmemeye çalıştığımda, tanımak istediğim birine kendimi tanıtmak istediğimde, aslında kendimi ne kadar az tanıdığımı bilmezden geldiğimde, geçmiş yaktığında, geleceğin de daha âlâ olmayacağını kabullendiğimde; ne bulunduğum yerde ne de göründüğüm insan olmayı içime sindirdiğimde... saçmalarım.

Bit Palas, Elif Şafak (Doğan kitap)Bit Palas, Elif Şafak (Doğan kitap)
Azam, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapalı bir sandığın içinde günışığına çıkmayı bilinmemiş bir define değilim ben. Hakkımda soracağın her sorunun cevabı üç aşağı beş yukarı sende saklı zaten. Beni keşfetmeye çalışmanı da, keşfettiğini sanmanı da istemem. Tanımak zorunda değiliz birbirimizi, daha bir arpa boyu tanıyamamışken kendimizi. Başkaları hakkında edinilen bilgiler, çöplükten gelişigüzel çıkarılan yiyeceklere benzer. Tadına varamayacak olduktan sonra, kokutmak zorunda değiliz beynimizde.

Bit Palas, Elif Şafak (Doğan kitap)Bit Palas, Elif Şafak (Doğan kitap)
İzzet GÜNDÜZ, Baba ve Piç'i inceledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · 14 günde · 6/10 puan

Kitap uzun bir zaman örgüsü içerisinde uzun aralar vererek, parça parça hikayeleri anlatmaya başlamış.Bu hikayeler içerisine hem siyasi hemde hukuki birkaç konunun tartışma şeklinde konuşulması olay örgüsüne farklı bir hava katmış.Ancak kitabın ilk 200 sayfası nerdeyse akıcıligı olmayan okuyucuyu sıkan gereksiz muhabbetler ile geçirilmiş.Bunun sonrasında ise parçaların birleşmesiyle beraber hikaye hareketlilik kazanmış ve kitabın sonları ise beklenmedik durumlar ile kişilerin bu durumlar karşısındaki ruh halleriyle noktalanmış.Kitap genel olarak pek begendığim bir kitap olmadı.Okuyucu olarak Elif Şafak okumak istiyorsanız "Aşk" romanını okumaniz daha isabetli olacaktır.
Dipnot:Kıtabın sonu GOT 7.sezon 7.bölümde yer alan flashback lere benzer yerler ve buraları okurken Jon Snow u düşünmeden edemedim.Aeogon T.

Ali Deniz TUNÇ, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Anarşist Aşıklar
Kaç hayat yaşayınca yorulur insan ? Kaç seneden sonra yaşlı,kaç hezimetten sonra bezgin,kaç sevdadan sonra kalpsiz, kaç kelimeden sonra lâl olur kişi ?

Firarperest, Elif Şafak (Sayfa 13)Firarperest, Elif Şafak (Sayfa 13)