eylül tüblek, Sakız Sardunya'yı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

kitabı çok sevdim zaten çok istediğim bir kitaptı 1 akşamda bitirdim ismini matematik dersini hiç sevmeyen tatlı güzel şirin bir kızın hikayesi içinde çok güzel bulduğum sözler var tavsiye ederim

Zehra KORKMAZ, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

Zira her ne kadar bazıları aksini iddia etse de, aşk dediğin bugün var yarın yok cici bir histen ibaret değildir.

Aşk, Elif Şafak (Sayfa 31)Aşk, Elif Şafak (Sayfa 31)
cansel, Aşk'ı inceledi.
Dün 01:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir insanın hayata dair tecrübe alması için yanlışlarını görmesi gerekir.

Ailesine sonsuz saygı duyan bir genç kız kendini çoğu zaman anlamadıklarını düşünüyor. Bu düşünce genelde hep genç çağlarda oluyor.
Aşkına sonuna kadar saygı duyan ve kendini mutlu eden bir olayın ailesi tarafından onaylanmaması onun buruk hikayesi olur. Mutluluk sevgidir, sevgi beraberlikir. Belkide herşeyi aile ile paylaşmak doğru değildir ama yol kesen saygı çizgimizdir. Aşk olmazsa olmazdır.
Bulan hem üzülür hem sevinir çünkü herkese nasip olmaz. Mutlu sonlar, beklenen yıllar ömre bedeldir derler ama pek öyle olmuyor.

Okurken sıkılmadım değil çünkü kitaplar bile bazen ne demek istediğini bilmiyor bu da öyle bir şey.
Keyifli okumalar.

Kardelen Bulut, Aşk'ı inceledi.
Dün 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

KapaIı sandığın içinde günışığına çıkmayı bekIeyen, kıymeti biIinmemiş bir define değiIim ben. Hakkımda soracağın her sorunun cevabı üç aşağı beş yukarı sende sakIı zaten. Beni keşfetmeye çaIışmanı da, keşfettiğini sanmanı da istemem. Tanımak zorunda değiIiz birbirimizi, daha bir arpa boyu tanıyamamışken kendimizi.

Özgecan ÖZEN, bir alıntı ekledi.
Dün 00:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Özgürlük yoksa,aşk da yok.Özgür olmanınsa tek yolu var:Alışıp kanıksadığımız,kolayımıza gelen Ben'i terk edebilmek!Göze alabilir misin?

Havva'nın Üç Kızı, Elif ŞafakHavva'nın Üç Kızı, Elif Şafak
Özgecan ÖZEN, bir alıntı ekledi.
Dün 00:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk da inanç gibi aslında.Sonucunu bilmediğin,bilemeyeceğin halde koyuvermek kendini.Bu dünyada birçok şey inanç işi aslında.Bir kitap yazmak.Yeni bir şehre yerleşmek.Sonunu bilmediğin maceralara atılmak.Hepsi bir nevi inanç işi.Aşk bu duyguyu perçinliyor.Deli bir esriklik ( sarhoşluk ). Kendi sınırlı varlığının ötesinde biriyle bağ kurmanın güzelliği.

Havva'nın Üç Kızı, Elif ŞafakHavva'nın Üç Kızı, Elif Şafak