Sinem, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

İnsan elinden geldiği kadar aşk uğruna şeytana karşı çıkabilir, ama vakti gelince, gökteki meleklerin hepsi yan yana gelse bile onu kurtaramaz.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 164 - venedik yayınları)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 164 - venedik yayınları)
Sinem, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Her şey yok olup sadece o kalsa ben yine var olurdum; her şey yerinde kalıp da o ortadan kaybolsa, evren bana tamamen yabancı olurdu.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 98 - venedik yayınları)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 98 - venedik yayınları)
Sinem, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Sen Bay Edgar'ı göz alıcı, neşeli, varlıklı olduğu için, bir de seni seviyor diye seviyorsun. Bu sonuncusunun o kadar önemi yok... O seni sevmese de sen onu sevebilirsin; fakat o ilk dört özelliği olmasaydı, sen onu sevmezdin.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 93 - venedik yayınları)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 93 - venedik yayınları)
Sinem, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Onu yakışıklı olduğu için değil, kendimden çok, bana benzediği için seviyorum. Ruhlarımızın neyle yoğrulduğunu bilmiyorum, ama onunkiyle benimki aynı hamurdan.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 96 - venedik)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 96 - venedik)
Kübranur Çakır, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:19 · Kitabı okuyor

... Daha iyiceyim. Yalniz, her türlü umuttan yoksun, yalnızlığa mahkum edilmiş olursam, ya da beni hicbir zaman sevemeyen, sevemeyecek olan kimseler arasında yaşamak zorunda kalırsam nasıl neşelenip iyileşebilirim?...

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 299 - Linton Heathcliff)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 299 - Linton Heathcliff)
rukiye altop, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:16 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Artık dünya yaşamaya değmez bir yer oldu, değil mi ?

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 264 - Martı Yayıncılık)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 264 - Martı Yayıncılık)
rukiye altop, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:13 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsan elinden geldiği kadar şeytana karşı çıkabilir ama vakti gelince, gökteki meleklerin hepsi birlik olsa bile onu kurtaramaz.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 212 - Martı Yayıncılık)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 212 - Martı Yayıncılık)
rukiye altop, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:11 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayattayken değer görmüş ölülerin bıraktıkları her anı değerlidir.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 206 - Martı Yayıncılık)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 206 - Martı Yayıncılık)
rukiye altop, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:09 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yüreğinin içi iyi olduktan sonra kapkara bir zenci çocuğu olsan bile fark etmez. Güzeller güzeli bir yüzün olsa bile, yüreğinde şeytanlık olduktan sonra, merak etme, o güzellik de bir anda çirkinleşiverir.

Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 88 - Martı Yayıncılık)Uğultulu Tepeler, Emily Bronte (Sayfa 88 - Martı Yayıncılık)