Özür dileyerek..
Yerli bir şarkı önerir misiniz ?
Fazıl Say - İnsan İnsan
Hüsnü Arkan - Nereye Uçar Turnalar
Manuş Baba - Karanfil
..gibi yani pek aşk şarkısı olmayanlarından.
Teşekkür ederim.

Loana, bir alıntı ekledi.
16 May 18:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fazıl Say size yaramaz...
Onun için "açılımı" gidip "Kiboş"a sordunuz...

Titanic Kemancıları, Bekir Coşkun (Sayfa 59 - Bilgi Yayınevi - 3. Basım)Titanic Kemancıları, Bekir Coşkun (Sayfa 59 - Bilgi Yayınevi - 3. Basım)
Gökay Sarı, Akılla Bir Konuşmam Oldu'yu inceledi.
 01 May 01:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fazıl Say’ın çoğunlukla yakın geçmişimize, dönemin toplumuna ve kendisine dair anılarıyla düşüncelerini içeriyor bu eser.

Yazarlığını, edebi niteliğini bir kenara bırakırsak, tamamen iyi niyetiye önerilerde bulunduğunu, dertleştiğini, sitem ettiğini veya kendini ifade etmeye çalıştığını rahatlıkla kabul edebiliriz.

Onca baskıya maruz kalan değerli bir sanatçı Fazıl Say. Her şeye rağmen basıp gitmemiş, varlığında ve sanatında “bizi” unutmamıştır.

Evet, bazen sert çıkmış bazen de sinmiştir. Bazen ne dediğini anlayamamışızdır, bazen de o bizi anlamamıştır. Eh, yapmayan allahaşkına burada bir deha söz konusu. Hangi dahi kolay anlaşılabilmiştir ki?

Bu inceleme hedefini şaştı, kitaptan değil de yazardan söz ettim, özür dilerim. Yazarlığı müzisyenliği ile boy ölçüşecek düzeyde değil elbette. Bu, iddiasız olmasından bağımsız, yetersiz bir yazar olmasından değil de eşsiz bir müzisyen oluşundan kaynaklanıyor olabilir desem sanıyorum çok da karşı çıkmazsınız.

Fazıl Say konserine gidip, kitabını imzalatamamak...

*1 saat sonra arkadaşınızın imzalı fotoğraf atması -_- .

Ahmet Yiğit TEKDEMİR, bir alıntı ekledi.
23 Nis 17:15 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sükunet
Sükûneti anlatalım: Bir dere kenarındayız, duru, sakin, evren ile baş başa, zaman kavramı ve ömrümüz üzerine düşünüyoruz. Ne olursa olsun, hayattayız, ne güzel şey yaşamak, varoluşumuz ile mutluyuz.

Akılla Bir Konuşmam Oldu, Fazıl Say (Sayfa 208)Akılla Bir Konuşmam Oldu, Fazıl Say (Sayfa 208)
Ferdi Bişkin, Dörtlükler -Rubailer-'i inceledi.
 18 Nis 22:21 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir kitap alıyorsunuz. Yazarı Ömer Hayyam. Önsözü okuyorsunuz ve aslında Ömer Hayyam'ın bu dörtlükleri yazmadığını, tüm kitabın, ona ait olduğu düşünülen dörtlüklerden oluştuğunu öğreniyorsunuz. Meğer Ömer Hayyam dörtlüklerini hiç yazmamış ya da yazmışsa bile kitaplaştırmamış. Bu kitaptaki tüm dörtlükler Ömer Hayyam'a ait olduğu düşünülen dörtlükler. Bunu çeviriyi yapan Sabahattin Eyüboğlu kitabın önsözünde belirtiyor. Bununla birlikte, dörtlüklerin neredeyse tamamı üzerinde düşünmeye değer. Kitabın çevirisi de başarılı. Hayat, şarap, yaratıcı, ölüm, sefa ve başka pek çok kavram üzerine yazılmış dörtlükler. Kitabın sonunda, "Akılla Bir Konuşmam Oldu" ismi verilebilecek, dörtlüklerden daha uzun bir şiir konulmuş. Bu şiir, yakın zamanda Fazıl Say ve Serenad Bağcan tarafından seslendirilmişti. Bu isim aynı zamanda Fazıl Say'ın kitabının da adı oldu. Şarkının linkini aşağıda paylaşıyorum. Kitabın her sayfasında ikişer dörtlük var. Hızlı bir şekilde okumak yerine, günde birkaç sayfa okunması uygun olur kanısındayım.

Fazıl Say ve Serenad Bağcan-AKılla Bir Konuşmam Oldu: https://www.youtube.com/watch?v=4KVY2xNDzvE

Ahmet Yiğit TEKDEMİR, bir alıntı ekledi.
12 Nis 12:00 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Almanya'da bira içmek ve patates yemekle ilgili hiçbir sorunum yok. Beethoven öyle yaptıysa biz de yaparız.

Akılla Bir Konuşmam Oldu, Fazıl Say (Sayfa 17)Akılla Bir Konuşmam Oldu, Fazıl Say (Sayfa 17)