Azam, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · İnceledi

Seni olduğun gibi sevdim, tüm gunahların ve arızalarınla. Uzaktan sevmenin en güzel yanı bu zaten. Kimseyi değiştirmeye kalkmıyorsun. Her şeyi olduğu gibi kabulleniyorsun. Ayni gök kubbenin altında yaşadığımızı bilmek yetiyor bana. Başımızı kaldırdığımızda gördüğümüz sema aynı, yıldızlar aynı,dolunay aynı. Bunu bilmek yetiyor bana. Umrumda değil ki nerede uyuyorsun, kimin yanında.

Firarperest, Elif Şafak (Doğan kitap)Firarperest, Elif Şafak (Doğan kitap)
Arzu Beyaz, bir alıntı ekledi.
25 May 23:18

" Seni sevdiğimi söylememekteki ısrarım bu yüzden. Her şey böyle daha duru, daha güzel. Söylesem büyü bozulur. Zaman ağırlaşır, zaman hantallaşır. Doğallık kaybolur, konuşmalar yapaylaşır. Söylesem dünya durur, bir daha hiçbir şey aynı olmaz. Sen değişirsin. Bir başka hal gelir üzerine. Bir beklenti, bir istek, bir kıvanç, gizliden gizliye bir kibir siner bakışlarına. 'Aşıklar kibirli olur' demiş şair. 'Sevdiklerini fethedilmiş bir kale gibi görmeye kalkarlar.' Bense hayat boyu susmaya razıyım, o kibri gözlerinde görmektense..."

Firarperest, Elif Şafak (Doğan Kitap)Firarperest, Elif Şafak (Doğan Kitap)
Abdurrahman, bir alıntı ekledi.
27 Nis 21:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bugün ellerde teraziler, adeta gramla tartılıyor aşk. 160 gr sevgiye karşılık 160 gr sevgi alınırmış gibi, herkes verdiği kadarını istiyor.

Firarperest, Elif ŞafakFirarperest, Elif Şafak
ysmn, bir alıntı ekledi.
24 Nis 09:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç değişmediğini iddia eden ve bununla gurur duyan insanlarda bir hamlık,çiğlik,pişmemişlik var.İnsan ki eşrefi mahlukattır,içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür.

Firarperest, Elif ŞafakFirarperest, Elif Şafak
ysmn, bir alıntı ekledi.
17 Nis 11:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzaktan sevmek daha güzeldir bazen. Ne incitir ne acıtır. Ne yaralar ne kanatır. Gözlerinle görmediğin ama sesini duyduğun, varlığıyla huzur bulduğun bir denizin yakınında yürümek gibidir böyle sevmek...Uzaktan sevmek en güzelidir bazen.

Firarperest, Elif ŞafakFirarperest, Elif Şafak