Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Yalnız onun için döndüm olduğum benden; bakınca gözlerine yakından, onun aşkı için giriştim güç işlere erkenden, öyle ki varırsam arzuladığım limana, onun sayesinde uzun süre yaşamayı umuyorum, başkaları beni ölü sanırken.
eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı; güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi. era quel che morir chiaman gli sciocchi: morte bella parea nel suo bel viso. Francesco Petrarca
... en ufak bir söylenme karşısında içsel niyetlerinden caydırılabilir
"Ona yeterince hayran olmak ve takdis etmek için neredeyse gücüm yeterli değil", diye okuyoruz Francesco Petrarca'nın Dante'nin ölümünden otuz yıl sonra Boccaccio'ya yönelik yazdığı bir mektubunda. "Ne hemşehrilerinin, ne yoksulluğun, ne kişisel...
Kolektif
Sayfa 254 - Dante'den bahsediliyor...
Mektup
Francesco Petrarca, "Kulübeye gece geç vakit döndüm. Bir an önce ve aklıma geldiği gibi bu mektu- bu yazmak için evin kuytu bir köşesine çekildim. Çün kü mektubu başka bir zamana bıraksaydım, yerin değişmesiyle belki duygularım da değişecek ve yazma ar- zum yok olacaktı," diye başlar bir mektubuna. Demek başka bir zamana bırakılmamalı mektuplar; yansıtmali ânı. Demek bir köşede yazılmalı mektuplar.
"Eğer bu ölümse, ölümden korkmamalı. Onun güzel yüzünde, ölüm bile güzeldi." Francesco Petrarca
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.