Eray Erdoğan, bir alıntı ekledi.
 Dün 02:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

" Ah o gemide ben de olsaydım eğer
Mızrağı sallardım Aştot'a kadar
Belki gider çirkin bir faşiste değer
Belki de bir masumun tam kafasına.
Ama savaş böyleymiş bazen siviller
Ölebilirlermiş devlet uğruna.
90'lar bitti artık onlar var ve hey
Siz devlete inanan bütün reziller
Cehennemde karşıma çıktığınızda
Hayatınız Gazze Şeridi gibi geçerken gözünüzden
Anlayacaksınız Allah ne demek
Ahlak ne demek
Ve rüya...
Bu sözlerimi cennet ehline aynen ilet sevgilim:
Devletin bekasının da Allah belasını versin
Malboranın da! "

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü (Sayfa 79 - Sel Yayıncılık)Gidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü (Sayfa 79 - Sel Yayıncılık)
Beyzanur Kao, bir alıntı ekledi.
18 Mar 00:02 · Kitabı okuyor · Beğendi

Artık dünyanın neresinde bir çocuk ölürse orası Gazze’dir. Bir çocuk sıtmayla,tüberkülozla,yüksek ateşle ve daha bilmem hangi hastalıkla ölürse ölsün,öldüğü yer neresi olursa olsun,biz oraya Gazze diyeceğiz. Duvarların çepeçevre sardığı bir ölüm kampına dönüştürülen Gazze’de, çocuklar ölmeye devam ettiği sürece hiçbir masal tamamlanamayacak, hiçbir çocuk şarkısı melodisini bulamayacak, hiçbir oyunun sonu gelmeyecek, hiçbir top zıplamayacak, hiçbir tebeşir tahtaya yazmayacak.

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık TufanBir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan

Aaahhh.. leyla aahh...
Ben senin cinayetleri kategorize etmene üzülürüm Leyla,
gökyüzünün ötekisi yok ki Leyla, acının ötekisi olsun,
Çocuk Gazze'de de çocuktur, Cizre'de de Leyla…

Şeyma Öztürk, bir alıntı ekledi.
13 Mar 22:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Gazze Avazı
"Uçağı olmayanları uçaklarıyla bombalayanlara, topu olmayanları toplarıyla bombardımana tutanlara, silahı olmayanları silahlarıyla vuranlara, vicdanını, ırkçılık, milliyetçilik ve bağnazlığa satanlara, dünyanın toprağını bir türlü paylaşamayanlara, çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere ayrım gözetmeden tüm canlıları çıkarları uğruna katledenlere karşı da bir çığlıktır."

Şiirimizde Ortadoğu, Ali Emre (Sayfa 112 - Temmuz Yayınları, 2016.)Şiirimizde Ortadoğu, Ali Emre (Sayfa 112 - Temmuz Yayınları, 2016.)
Kitabummeti, Ümmet Coğrafyası'ı inceledi.
13 Mar 20:09 · Kitabı okudu · 16 günde · 10/10 puan

Daha ilk sayfadan boğazımı düğümledi Adem Özköse nin kaleme aldığı “Ümmet Coğrafyası” kitabı. Filistin, Gazze, Libya, Irak, Suriye, Arakan ve daha niceleri... işkence, tecavüz, bombalama... sözde Özgürlük görünürde zulüm getiren kafir ordusu bu coğrafyada hüküm sürmeye çalışıyor. Ama nafile!! Onlar da biliyor ki bir gün bu yaptıkları işe yaramayacak ve Allah adaletini tecelli edecek inşaAllah. Çünkü buralarda İslam adına canla başla çalışan, dünya lezzetlerini kendine haram kılmış, Cennete talip olmuş sayısız mücahid var. Kitapta da Ümmetin selametine vesile olan bu mücahidler ve yakınları ile yapılan röportajlar derlenmiş. Okurken içinizin ürpermemesi mümkün değil. Biz sıcacık evlerimizde, her geçen gün daha fazla dünyaya dalarken onlar orada bir an evvel şehadet şerbetini içmeyi bekliyorlar. Rabbimiz Teala bizlere de cihad fikrini hayatımıza işleyebilmeyi ve bu yolda can vermeyi nasip etsin. Ümmet Coğrafyasında ümmetin yanında olabilmek duası ile...

Süreyya Erginyürek, bir alıntı ekledi.
13 Mar 00:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Duvarların çepeçevre sardığı bir ölüm kampına dönüştürülen Gazze' de, çocuklar ölmeye devam ettiği sürece hiçbir masal tamamlanmayacak.

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 48)Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 48)
MELANOZ, bir alıntı ekledi.
 12 Mar 16:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Özgür insan, kahveniz nasıl olsun sorusuna farketmez cevabını veren değil midir? Orta şeker kahve içen bir insan ki kahvesi şekersiz geldiğinde yüzü buruşmakta Türkiye'de. Gazze'de kahveler, şekerine bakılmadan da içilebilmekte. İnsanlarda araç ve ev tutkusu bulunmamakta. Kıyafetler caka satmak ve böbürlenmek için değil tesettür için kullanılmakta.

Gayriresmi Hayatlar, Abdulgani Bozkurt (Sayfa 68 - undefined)Gayriresmi Hayatlar, Abdulgani Bozkurt (Sayfa 68 - undefined)

Dünya'nın en güzel , heyecanlı sohbetlerden biri de seyyahların sohbetleri olsa gerek. Çünkü yolculuklar seyyahlara insanlarla paylaşabilecekleri bir sürü anı bırakabiliyorlar...


Genç seyyahlara yol tavsiyelerinde bulunuyor. Bir şehri, bir ülkeyi asla turist gibi gezmeyin diyor. Turistler en iyi otellerde kalıyormuş,Eşe- dosta göstermek için bol bol fotoğraf çekiyormuş. Gittikleri yerlerde insanlara yaklaşmıyormuş, onlarla kaynaşmıyormuş.

Seyyahın amaçlarından biri de ziyaret ettiği şehirle kaynaşmak, kısa bir süreliğine de olsa o şehrin olabilmek...


Şair, "Nur yolunu tıkıyor yüz bir katlı gökdelen. Bir küçük iğne yok mu, şehrin kalbini delen" diyor. Şehirde derinleşmek, şehrin ruhunu yakalamak...

Öyle bir sahiplenirsiniz ki onları, sanki sizin olurlar. İstanbul, Saraybosna, Kahire, Gazze, Isfahan, Bağdat, Kudüs...

Gözlemlerini, hislerini paylaşmış, bir gezi rehberi yola çıkacaklara ve gezmeyi sevenlere yol gösterecek bir kitap.

Aynur ciftci, bir alıntı ekledi.
11 Mar 01:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gazze
Duvarların çepeçevre sardığı bir ölüm kampına dönüştürülen Gazze de ,çocuklar ölmeye devam ettiği sürece hiçbir masal tamamlanamayacak ,Hiçbir çocuk şarkısı melodisini bulamayacak ,Hiçbir oyunun sonu gelmeyecek ,Hiçbir top ziplamayacak ,Hiçbir tebeşir tahtaya yazmayacak .
Çocukluk dünyasına dair hiçbir renk gerçek yüzüyle insanların gözüne görünmeyecek bundan böyle .
Çocuklar eksildikce ,eksilecek herkes ve her şey ...

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 48 - PK)Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 48 - PK)
Emre AK, Bülbülü Öldürmek'i inceledi.
09 Mar 08:29 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Konu güzel fakat kitabın bir bölümü hariç..Kitabın bu belirttiğim bölümünde, yahudi propogandası var.Yazar bu kitabı kaleme alırken bugünkü Filistin ve Gazze katliamını görmediğinden yahudiler çok iyi insanlardır demiş..hayır yahudilerin hepsi iyi insanlar değildirler kötüleri de var..