peaceful, bir alıntı ekledi.
20 May 23:41

Her şeyi görünmez kılan bir zalim midir, yoksa düşüncemizi derinleştiren acı sözlü bir dost mu?

Ruh Yordamı, Gökhan ÖzcanRuh Yordamı, Gökhan Özcan

Gökhan Özcan klasiği
“Paha biçilemez güzellikler var dünyada, hepsi bedava” dedi beyaz saçlı adam, “Ve beş para etmez saçmalıklar var, hepsi ateş pahası!”

Kendini hiç tartmayan biri, insanlığında neyin eksik, neyin fazla olduğunu nereden bilsin?

Gökhan Özcan

Muallakta yakalanmasaydık keşke bu kadar hayata karşı. Ellerimizi cebimizden çıkaracak kadar cesaret biriktirebilmiş olsaydık hiç değilse... Keşke gözlerimizin uzak bir yerlere dalıp gittiği vakitleri insanlığımızın çetelesine ekleyebilseydik...(Gökhan özcan)

Batı/Doğu Sentezi
...Önce şunun adını koyalım; bu dünyanın içinde birbirine benzemeyen iki ayrı dünya var. O dünyalardan biri; yeryüzünde adaleti tesis edecek güce ve imkana fazlasıyla sahip olduğu halde, bile isteye zalim! O kadar umutsuz bir halde ki insanlıkları, onlardan insaf, adalet, hakkaniyet ve merhamet bekleyen kalmadı artık!
Diğer dünya; evet utanması gereken bir acziyet içinde, yoksul, yoksun ve bazen çaresiz... Ama bütün bu öfke ve kahır ahvali içinde bile adaletten ve merhametten tamamen nasipsiz değil! İnsan olmaktan o kadar uzağa düşmüş değil! Bir umut varsa insanlığın geleceği için, evet, umut onlarda, onların kalplerinde...

Gökhan Özcan

Her şeyin ve herkesin elini eteğini çekip uzaklaştığı, bizi dünyanın ortasında kendi kalbimizin içindekilerle baş başa bıraktığı bir yeri var hayatın. Orada; şu koskoca alemin içindeki bir nokta kadar küçük ve tek başınayız. Gürültülerin birer uzak uğultuya dönüştüğü o yerde kendi sesimizden kaçabileceğimiz hiç bir yer yok. Bazen kendi kargaşasını büyütmekte olan kalabalıkların içindeki bir kırılma anında kopuyoruz her şeyden. Bazen uyumak umuduyla başımızı yastığa koyduğumuzda... Bazen inanarak söylediğimiz bir söz, ortada öylece sahipsiz, cevapsız, yankısız kalakaldığında... Gökhan Özcan

Gökhan Özcan
Ne kadar çok şeye başkalarından daha fazla
'sahip'sen o kadar değerlisin! Bu herhalde insanın tarih boyunca kendine yaşattığı en ağır yenilgi!

DOĞAN, bir alıntı ekledi.
15 May 20:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"işte biz de sahici bir dille, içi dolu kelimelerle konuşmayı başaramadığımız için çürüyoruz."

Ruh Yordamı, Gökhan ÖzcanRuh Yordamı, Gökhan Özcan