368 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10 puan
Ahh Anne Shirley! O kadar iyi kalpli ve tatlı bir kız ki! muhteşem hayal gücüyle, düşünceleriyle, fikirleriyle hatta çok konuşmasıyla okuyanları büyüleyen birisi
 
Kitap Green Gables’ da yaşayan iki bekar orta yaşlı kardeşin kendilerine yardımcı olması  için bir evlat edinmek istemeleriyle başlıyor.İstedikleri bir erkek çocuk ancak bir karışıklık sonucu karşılarına Anne çıkıyor.İlk başta bu durumu hoş karşılamıyorlar ,ancak sonrasında Anne’nin onlara tanrı tarafından gönderilen bir lütuf olduğunu düşünüyorlar.
 
Kitap bir dizi olay içeriyor ve Anne’nin 11-16 yaş aralığını anlatıyor. Anlatım yalın ve bir o kadar akıcı. Betimlemelere sıklıkla yer verilmiş.Okurken kendinizi Green Gables’da çiçeklerle dolu bir ormanda gezinirken buluyorsunuz.
 
Kitap sizi yormuyor aksine rahatlıp yüzünüze küçük tebessümler yerleştiriyor.İçinde bulunduğumuz bu dönemde kafa dağıtmak için okunbilecek çok güzel bir roman.
 
Serinin şu an 6 kitabı ve 3 sezonluk bir dizisi var. Dizinin de çok güzel olduğu söyleniyor. Yeşilin Kızı Anne L. M. Montgomery