1000Kitap Logosu

Roman

1.459 Takipçi
TAKİP ET
224 syf.
·
9/10 puan
Polisiye konularını ele alan yazar bu eserinde de yine bir komiserin cinayet çözme paradigması üzerinden insan ilişkilerini, aşk, hirs , ihtiras, bağlılık ve ekip ruhu gibi duyguları ustalıkla ve merak uyandırıcı, akıcı bir dille anlatıyor. Bir solukta okunan eserlerden biri. Katilin kim olduğunu tahmin etmek her dakikasına ayrı bir heyecan katıyor.
Aşkımız Eski Bir Roman
7.8/10 · 16,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Ah, insanlar niçin her şeyi anlayamıyorlar? Beş dakika, on dakika, yarım saat kendilerini unutsalar, kendilerini karşılarındakinin yerine koysalar, tam onun gibi -fakat hiç eksiksiz ve tam- onun gibi duysalar, her şey ne kadar yerli yerinde olacak. Hayır! İllâ ki zıddiyetler, öfkeler, yanlış anlaşmalar, kıskançlıklar, inatlar, şüpheler, hâkim olmak arzuları...
576 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İkinci Dünya Savaşı - Rus- Alman Savaşı
İkinci Dünya Savaşı'nda Rus Ordusu'na mensup bir subayın gözünden hem savaş anlatılıyor hem insan ilişkileri, adalet duygusu, insani olan duyguların yok oluşu, fakat daha da önemlisi bir ordunun düşman ordusunun stratejisine karşı yanıt veremiyor gibi görünerek yok oluşunu izlediğinizi düşünürken aslında yapılan tüm hamlelerin büyük stratejinin bir parçası olduğunu ve zaferi getiren şeyin aslında o büyük fedalar olduğunu heyecan, adrenalin ve kan ile iç içe okuyorsunuz. Her saniyesi nefes nefese okunan muazzam akıcılıkta ustaca yazılmış bir eser.
Moskova Önlerinde
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
Puan vermedi
Anı
Bir Subay, bir gazeteci... Savaş yıllarında İmparatorluk topraklarının geniş coğrafyalarında yüksek rütbeli ve sert bir subayın yaveri.. Akıcı bir anı kitabı ve akıcı bir eser. Çok şeye ayna tutuyor, tabi doğru yorumlanırsa...
Zeytindağı
8.2/10 · 6,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
148 syf.
·
Puan vermedi
"Ama insanoğlu yenilgi için yaratılmamıştır. İnsan yok edilebilir ama yenilemez." Hemingway'in eserlerinde görülen güçlü karakterler bu eserde de karşımıza çıkıyor. Üstelik eserde yaşlı adamın sonunun ne olacağına dair merak hep canlı kalıyor.
Yaşlı Adam ve Deniz
8.0/10 · 22,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.