Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Cehennem, kendilerini namaza, oruca ve zekâta adayan adaletsiz insanların evidir. Deniz Sarıtop - İslâm Felsefesi Kürd Filozof Deniz Sarıtop, adalet ve çağdaş eğitimden yoksun cemaatler, tarikatlar ve müslümanlar da diğer günahkarlar gibi cehenneme girecek demiş. Adalet ve...
Fakat insan,iradeye dayalı bilince sahip olan bir varlıktır,doğuştan sahip olduğu hiçbir fikri yoktur,hayatta kalmasının neye bağlı olduğu konusunda hiçbir otomatik veya yanılmaz bilgiye sahip değildir.Davranışlarına rehberlik edecek olan değerleri kendisi seçmek ve amaçlarını...
"Bilinçli olması gereken belirli şeyler hakkında bilinçsizseniz o zaman siz ayrışıksınız demektir. O zaman siz sağ elin sol elinin ne yaptığını bilmeyen bir insana dönüşürsünüz. Entelektüel insan için sorun budur."
“Zaferi kazanan komutan, savaş öncesi en çok hesaplamayı yapandır. Savaşı yitiren komutan ise mutlaka yeterince plan yapmamıştır.”
"Kaçma. Gerçekten yaşamak zamanıdır: İçinde olduğun anı tam olarak yaşamak zamanı." Alıntı:
Epiktetos - Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir
Epiktetos - Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.