360 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Tatlı Bela'yı üç kez okumuş biri olarak söylüyorum ki serinin diğer kitaplarına göre daha zayıf kalmış bir kitap. Evet sürükleyici, evet bir Maddox olarak Tyler Maddox harika ama gerek anlatım gerek olay örgüsü bakımından daha gölgede kalmış bir kitap. Sanki tüm Maddoxları yazmışken Tyler eksik kalmasın diye yazılmış gibi... Bence bu Tyler gibi bir karaktere haksızlık. Ellie'nin en başta neden depresyonda olduğu, alkolü bıraktıktan sonra neden ve ne zaman tekrar başladığı havada bırakılmış. Onun bakış açısından okurken bile anlamak için oldukça eksik bir karakter, geçmişi eksik, düşünceleri, sebepleri eksik. Abby'le aralarında benzerlikler göze çarpıyor, fakat Abby yerine daha çok oturmuş, kişiliği olan bir karakter.
Ellie ile Tyler'ın birbirlerine aniden "bebeğim" diye hitap etmeye başlaması Ellie gibi hırçın, inatçı ve sürekli Tyler ile ilişkisi hakkında sürekli "arkadaşız" diyen biri için fazla yapmacık olmuş ve irrite durmuş.
Güzel yanları var elbette. Örneğin, Ellie'nin diğer hotshotlar arasında Pamuk Prenses gibi olması çok güzel bir detay. Hotshotların onu aralarına alması, birbirlerini koruyup kollamaları, aile ortamı çok sevimli. Gerçekten tehlikeyle yüz yüze geldiklerinde sadece birbirlerine sahip olmaları düşünülecek olursa gerçekçi bir detay ve bu bağ okuyucuya başarılı bir şekilde hissettirilmiş.
Aslında birçok zıtlığı içinde barındırıyor bence. Olaylar arasında keskin geçişler olmasına rağmen monotonluğu yenememiş fakat bir şekilde sürükleyiciliğini ve merak uyandırıcılığını koruyabilmiş bir kitap. Heyecanla okunabilir, ancak serinin diğer kitapları kadar iyi değil.