416 syf.
·7/10
Aşktan Sabıkalı (Kitap Yorumu ) "Allah hepimizin belasını verdi," dedi kız ağlarken. Önünden geçip giden travmaya baktı dalgınca. " Hepimiz belamızı yaşıyoruz."
.
.
Kitabı alıp okumamda, kitabın isminin ve kapağının büyük bir etkisi olduğunu söylemeliyim. Özellikle kapakta yazan "Hepimiz belamızı yaşıyoruz!" cümlesi dikkatimi daha çok çekti ve kitabın içeriğini biraz daha merak etmeme sebep oldu. Bende vakit kaybetmeden okumaya başladım, kitaptaki heyecan kitabın son sayfasına kadar sürüyor. Bundan daha beteri ise ; beyninizde yankılanan " sonra ne olacak? " sorusu beyninizi kemiriyor ve içinizdeki merak duygusunu arşa çıkartıyor. Bu sayede kitabı elinizden birakamamaniza neden oluyor. Ayrıca yazarın anlatım tarzını beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Anlatımın sadeliği ,yazarın komik ve eğlenceli betimlemeleri kitabın daha akıcı olmasındaki büyük etkenlerden.
.
Kitabın konusuna gelecek olursak;
.
Bihter gözü kara çılgın bir polistir. Hemde ölümle dans edip ,onunla kol kola gezen bir polis...Son görevinde yaptığı delilikten sonra amiri tarafından açığa alınan Bihter, ceza olarak şehrin dışındaki bir eve gönderilir. Gittiği evde 5 yaşındaki Buse'nin bakıcılığını yapacağını öğrenen Bihter, neye uğradığını şaşırır. Daha zor olanı ise Buse'nin keçi gibi inatçı ve huysuz olmasıdır. Asıl görevinden habersiz olan Bihter, Buse ile yakınlaşmaya başlar ve onu sahiplenir. Buse'nin babasının da onun gibi polis olduğunu öğrenen Bihter, asıl görevinin Savaş ' a yardım etmek oldgunu öğrenir ve Savaş ' la geçmişte kalan dosyayı yeniden incelemeye başlar. Işte ipler burada kopar ve gerçek, gün ışığı gibi ortaya çıkar. .
Not: Bir tutam aşk ve yoğun aksiyon içerir. Ha! Unutmadan sakin olmadan okuyun...