480 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Kitapta bir sürü alınacak ders var. Kitap öyle tatlı ki.. İnsanoğlunun doğadaki en vahşi hayvan olduğunu bize tüm cıplaklığıyla gösteriyor. Irkçılık benim en nefret ettiğim olgu. Bazı unsurları okumak bu konuda canımı sıktı ve yaramı deşti. Ayrıca ciddi anlamda bir doğa düşmanlığı olan insanlar vardı. Kendi ellerimle onları boğmak istedim. Para uğruna yapılan bunca zulüm neden?

Bir çocuğun gözünden anlatılan bu farklı toplumsal olgular, malesef ki her zaman hayatımızdalar. Üzülerek bunu söylüyorum. Bir gün gelecek ve doğa ona yaşattıklarımızdan dolayı bizden intikam alacak evet!!

Oksijenimiz bitince, hastalıklar artmaya başlayınca, o kazandığınız paralarda işe yaramayacak!!

Homoseksüel olaylarından da bahsediliyor kitapta. Acıkcası bu konı benim da cok hosuma giden bir olay değil. Bana ciddi anlamda ters geliypr bu durum. Fakat insanlara saygı duyuyorum. Sectikleri renklere saygı duyuyorum. Bu tür olayların yabancı bir insanın ağzından bu şekilde yazılması beni sasırttı. Demekki bazı kültürler de hala bu olguya olumlu bakmıyorlar. Din farketmiyor. Bu onlar icin de olumsuz bir durum.

Kitap beni cok etkiledi, sonu hele sonu muhtesemdi. Okuduğum en güzel sonla bağlanan bir kitaptı. Tavsiye ediyorum mutlaka okuyun:)