224 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere #julesverne 'nin şahane bir eserinin yorumuyla geldim
Bizim evde Jules Verne hayranı kızımdır. Benim için dokunulmazlığı olan kitaplarım gibi onunda dokunulmazlığı olan kitaplar Verne'nin kitaplarıdır. Okumak için bile zorla aldım sormayın
Kitabı okuduğumda inanmakta çok güçlük çektiğim yerler oldu. Sebebi de o tarihte yazarımızın bunları kurgulaya bilmesi tabi ki de. Hayal gücü güçlü insanları çok severim çok. Bu kitabı sayesinde bizim evde iki hayranı olmuş oldu Verne'nin
Önce kitabın konusundan bahsetmeye başlamadan önce Jules Verne’nin bu kitabı, uzayın sonsuz gizemine ilgi duyan insanoğlunu anlatan ilk roman özelliği taşımaktadır. Bununla beraber kitapta matematiksel veri olarak adlandırabileceğimiz sayısal verileri oldukça görmekteyiz.
Biraz kitabın konusundan bahsedeyim sizlere....
Kitapta verilen bilgiler, kahramanlar ve onların yaşadıklarına, okuduğumuz her satırdaki heyecanlarına ve maceralarına birlikte ortak oluyoruz.
Bu macera, 1865’te Amerikan İç Savaşı'ndan yeni çıkmış bir grup topçunun kulüplerinde canları sıkılıp yapacak iş bulamayıp başkanları önderliğinde Ay'a ulaşabilecek bir mermi yapmaya karar vermesiyle başlar.
Bu büyük karar sonrasında neler olacak neler! Okuyup görmenizi tavsiye ediyorum
Son olarak şunu dile getirmek isterim ki bu kitap her yaştan okuyucuya hitap etmekle beraber, sizi güzel ve heyecanlı bir yolculuğa sürüklemektedir.
KEYİFLİ OKUMALAR DİLİYORUM.