Selman Akalan, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

-neler gördünüz yüzümde?
-tutulmuş gözyaşları. Ne fena bu erkeklerin duygularından utanmaları. Sahte bir gurur. Akıllarından utansalar daha iyi ederler

Oblomov, İvan GonçarovOblomov, İvan Gonçarov
Saniye SAFKAN, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 5/10 puan

Döngü...
"Yeryüzünün gözyaşları sonsuzdur. Biri ağlamaya başladı­ğında, bir başka yerde, bir başkasının gözyaşları diner." Beckett’in bu cümlesini Nuto’nun çardağı altında değiştire­rek yazıyorum. "Yeryüzünün öyküleri sonsuzdur. Biri anlatmayı bitirdiğinde, bir başka yerde, bir başkası anlatmaya başlar. Yeryüzünün intiharları sonsuzdur. Biri, bir yerde intihar ettiğinde, bir başkası intihar etmeye hazırlanıyor­dur. Biri ölmeye başladığında, bir başka yerde yaşama başlıyordur diğeri."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 114 - Ada Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 114 - Ada Yayınları)

Ne şiir yazılası kadınlar var.
Geceleri umutsuzca yastığa gömülüp gözyaşları döken..

Hafif SIYRIK, bir alıntı ekledi.
8 saat önce

“Bütün mutluluklar geçicidir; ister bir hafta sürsün, ister otuz yıl, son gün geldiğinde aynı gözyaşları dökülür ve bir gün daha sürsün diye cehennem ateşlerine razı olunur”

Tanios Kayası, Amin MaaloufTanios Kayası, Amin Maalouf
Münzevi Okur, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçte tutulan gözyaşları akıtılanlardan daha acıtıcıdır.

Korku, Stefan Zweig (Sayfa 45)Korku, Stefan Zweig (Sayfa 45)

Aşk suskunluğumdu benim!.. Aşk yangınımdı benim! Aşk vurgunumdu benim! Aşk yazımdı benim! Aşk yasağımdı benim! Aşk itirafımdı benim! Aşk heyecanımdı benim! AşkTek varlığım ve tek yokluğum… Yaram ve merhemim… Kazanmadığım ama hep kaybettiğim. Evet, buydu aşk! Özledim ey Şems özledim. Çık gel Allah aşkına! |Aşkın Gözyaşları/Tebrizli Şems