Okur
Hakan Kocaman
TAKİP ET
Hakan Kocaman
@hakankocaman
Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi, Ulaştırma Yüksek Mühendisi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
12 kütüphaneci puanı
97 okur puanı
16 Eki 2013 tarihinde katıldı.
239
Kitap
55
İnceleme
26
Alıntı
4
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Hakan Kocaman
Bandırma Roket Kulübü'ü inceledi.
128 syf.
Değerlendirme
Kitabın arkasında 10-12 yaş grubu çocuklar için tavsiye edilmesine rağmen, her yaş kesimi için zevkle okunabilkecek bir eser. Ve bu gün bir çok yetişkinin de muhakkak okuması gerektiği kanaatindeyim. Ülkemizde bir çok yetenek var, fakat hak ettikleri ilgi ve desteği ne yazıkki görmüyorlar. İşte kitapta, yine böyle yaşanmış bir örneğin çok samimi ve heyecan verici hikayesi bulunmakta.
Bandırma Roket Kulübü
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Çocuk İşte Deyip Geçmemek Lazım!
Geçtiğimiz hafta, henüz dört buçuk yaşında olan kızımın okulda o gün satranç dersi aldığını duyunca kendisine; “Söyle bakalım kızım satrançta hangi taşlar var?” diye sordum. Açıkçası bunu sorarken kendisinden piyon, at, şah, vb. bir cevap bekliyordum ki kızım bana dönerek gayet sakin ve kendinden emin bir şekilde “Tabikide, bir siyah taşlar, bir de beyaz taşlar var baba” dedi. Verdiği bu cevap karşısında açıkçası yüzümde bir tebessüm ve aklımda ise büyük bir hayret meydana geldi. Ve o an; yetişkin olarak bizlerin temel olan doğruları kaçırarak olaylara ne kadar karmaşık baktığımızı bir kez daha görmüş oldum. ... Yazının devamı için: hakankocaman.com/cocuk-iste-deyip-ge... #Chess #Childhood #Çocukluk #Engineering #Hayat #Life #Mühendislik #Satranç #Albert #Einstein
1
Malesef, kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur! Keşke demektense, zamanında kadir kıymet bilmek en makbuldür. Ne diyelim; anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!
4
Hakan Kocaman
Gül Yetiştiren Adam'ı inceledi.
144 syf.
Değerlendirme
Özünde çok derin ve anlamlı bir mesaj olan ve günümüze dahi ışık tutan güzel bir eser. Okudukça olayları ve kurguyu anlamaya çalışıyorsunuz, fakat herşeyi anladığınızda kitap çoktan bitmiş oluyor.
Gül Yetiştiren Adam
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
DAHA FAZLA GÖSTER