Seher, bir alıntı ekledi.
3 dk. · Kitabı okuyor

"Benim için yaşanacak ve görecek başka bir şey kalmadı. Gel artık ölüm, yalvarıyorum gel! "

Aysel, Halit ErtuğrulAysel, Halit Ertuğrul
Bahar Topaloğlu, Aysel'i inceledi.
 15 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin okuması ve ders alması gereken, kelimelerle anlatılamayacak bir yaşam öyküsü. Başlangıcı ile bitişi arasında uçurum olan bir hayat hikayesi. Okunası okutulası...

İhsan Çintan, Aysel'i inceledi.
16 Şub 20:36 · Kitabı okudu · 38 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuma listemizde bulunan bir kitap ise eger hic beklemeden alın okuyun diyorun, okuduğunuz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Iyi okumalar.....

Derûnî Dâvâm, bir alıntı ekledi.
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Benim çok sevdiğim bir kaç kitaptan söz edeceğim. Halit Ertuğrul'un çok güzel kitapları var. "Kendini Arayan Adam," "Düzceli Mehmed" ve "Aysel" isimli kitaplarını mutlaka okuyun, derim. Hem çok şey öğrenecek, hem de çok hoşlanacaksınız.

Namazla Yeniden Doğdum, Yaşar Alptekin (Sayfa 107)Namazla Yeniden Doğdum, Yaşar Alptekin (Sayfa 107)

Halit Ertuğrul favori yazarlarımın arasında okuduğum son iki kitabında dikkatimi çeken bir nokta var . Genelde aynı türden hikayeler / yaşanmış hayat hikayeleri aktarmasına rağmen yine ilgi görüyor ve yine okunuyor . İnsanı etkilemeye ve etkisi altında bırakmaya devam ediyor .
Diyebilirim ki bütün eserlerinde şunu vurgulamak istiyor ve hatırlatıyor .
Halimize şükredebilmeyi ve herdaim şükretmemiz gerektiğini...

Başka söze gerek yok sanırım...

Kalbimin Temiz Olduğu Bir Gün
Hasbelkader tek başıma tüyap fuarına gelişim ve akrabalarımla orda karşılaşmamın üzerine kuzenimin ödevi vesilesiyle "Halit Ertuğrul'un" havaalanina kadar bizim arabada seyahata teşrif etmesi.Sanırım hayatımın en harika sohbetinden biriydi.Halit Ertugrul'u sadece kendini arayan adam vesilesiyle biliyordum hayatı hakkında pek bir fikrim yoktu.Anlattıklari...
Böyle hayat kokan kitaplar ,çekilen büyük acılar ;acıların olgunluğa dönüşümü...Yaşam hikayesinden kesitler verirken ağlamamak mümkün değildi.Onun eserlerinde insanların ağlamasinın sebebinin onun o eserleri ağlayarak yazmasında oldugunu söyledi.Yazdığı kitaplarin hepsinin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenildiğini duyduğumda o an elime hala okumak nasip olmamış "Düzceli Memet" kitabini almak istedim.Konuşması aynı bir şiir gibi yolculuk hiç bitmesin istedim.
Her şeyin bir zamanı var.Her kitapla yazarla tanışmak için de belirlı özel zamanlar...Böyle bir hadise yasamasam yıllarca Düzceli Memet'e Aysel'e ilgi duymayacaktim.Şimdi ise nasip hemen listeme aldım.
Enteresandirki ben nasıl evime dönecem diye düşünürken ,hamdolsun hem evime sağ saglim dönme imkanı hemde çok değerli bir yazarla tanışma imkanı buldum.Şükürler olsun böyle bir güne.

Nurcan Acar, Aysel'i inceledi.
09 Eyl 2017 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

sırasını bekliyo elimdeki kitap bitince en kısa zamanda başlıycam, konu Halit Ertuğrul olunca üstadın bütün kitaplari bana kitap okumayi daha çok sevdiriyor.....

علم سیری / رمله :, Kendini Arayan Kadın'ı inceledi.
27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel, Halit Ertuğrul'un en çok okunan flaş eserleri. Şimdi bunlara elinizde tuttuğunuz eser ekleniyor: Kendini Arayan Kadın. Tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, bu kitapta da, kendinizi bulacak, yeni bir heyecan duyacak, dünyaya daha farklı bakacaksınız.

Nilüfer'in hayatı, düştüğü yanlışlıklar, kendini bulma mücadelesi, yaşadığı sarsıntılar, kendine uzatılacak bir el araması hepimizi üzecek ve düşündürecek. Kitabı okuyunca, çevrenizdeki Nilüfer'leri farkedecek ve onun gibilere ulaşmanın vazifelerimizden biri olduğunu hissedeceksiniz.

Muzeyyen atilla, Aysel'i inceledi.
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Halit ertugrul bu kitabindada koybolmus yolunu sasirmis bir kiz olan ayselin dogru yolu secmesini anlatmis hepimiz bazi bazi yolumuzu kaybedebiliyoruz

Dilara, Aysel'i inceledi.
15 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aysel de Düzceli Mehmet gibi çok beğendiklerimden. Çok hoş ve etkileyici bir kitap. Bir solukta bitirdiğim sürükleyici eserlerden.Tavsiye ederimm herkese ..