sevcan demirel, Hoşça Kal Demeden'i inceledi.
Dün 00:46 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Uzun zamandır okuduğum en harika kitap idi. Sayfalar su gibi akar iken, aksiyonun hiç bitmediği, adrenalin seviyesinin yüksek olduğu süper bir kitap. Hiçç bitmesin istedim.

TSena_gl, Yüksek Gerilim'i inceledi.
19 May 23:56 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Öncelikle kitabı beğendiğimi söyliyeyim. Son okuduğum iki kitaptan sonra bu kitap iyi geldi bana. Bu aralar daha önce okumadığım yazarları okuyorum ve Harlan Caben de bunlardan biri. Yazarın dilini beğendim, bir iki yerde fazla ve gereksiz ayrıntıya girmesi dışında güzeldi. Kitabın konusu da iyidi, sadece kitap bittikten sonra ismine tekrar bir dönüp bakınca: Pek değil, dedim. Kitabın ismi gerilim diye bağırıyor, arka kapak yazısı sade, ben de dedim, yazar fazla sade bırakarak bizi şoka uğratıp gerim gerim gerecek ama öyle olmadı; tamam, konu güzel ama gerilmedim ben, artık benimle mi alakalı bilmiyorum. Bu kitap Myron Bolitar serisine aitmiş, hatta serinin 10. kitabıymış ama ortadan dalmak sorun olmadı; evet, bir yerde acaba ne olmuştu, dediğim oldu ve geçmişten de özet niteliğinde bahsedildi ama dediğim gibi sorun değildi. Serinin diğer kitaplarını da okumak isterim.

Kitaptaki çoğu karakteri sevdim; özelikle Win ile Myron'u. Bu ikisinin arasındaki çoğu diyalogu gülümseyerek okudum. Myron'un dostlarıyla kurduğu bir şirket var ve bu şirket hem menejerlik hem başka şeyler kapsıyor ve bu konuda da bayağı iyiler. Myron'un eski arkadaşlarından biri, ondan bir konuda yardım istiyor ve bu konuda uğraş verirken, bir gece kulübünde kardeşinin eşi Kitty ile karşılaşıyor, böyle de olaylar başlıyor. Tehlikeli bir durumun içine çekilirlerken korkuya dair hisleri pek yok, hatta karakterlerin mizacı yüksek, bu da kitaba güzel bir yan katmış. Aralarındaki dostluk ilişkisi çok güzeldi, okurken bunu çok iyi hissediyor insan. Kitabın sonunda olanlarsa beni üzdü, keşke daha başka türlü olabilseydi mutsuz son sayılmaz, benim bahsettiğim daha başka bir konu.

Bazen hayat, hep devam edeceğini düşündüğün şeylerden bir anda seni koparıp başka bir yere sürükleyebilir. Önemli olan bunun sonrasında iyi idare edebilmektir.

Cihat, bir alıntı ekledi.
16 May 23:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Elizabeth beni yanına çekti."Buradayım" diye fısıldadı.Buradaydı.Yanımda.Kabullenmek zaman alacaktı ama kabullenirdim.Uykuya dalarken birbirimize sarılmıştık.Sabah birlikte uyanacaktık.Sonraki sabah da. Her gün ilk gördüğüm şey onun yüzü olacaktı.Duyduğum ilk şey de sesi.Ve biliyordum,bu daima bana  yetecekti.

Kimseye Söyleme, Harlan CobenKimseye Söyleme, Harlan Coben
AYNUR, bir alıntı ekledi.
15 May 10:50 · Kitabı okudu

Tek bir gülümseyişin tüm odayı aydınlatabileceğine dair eski bir atasözü vardır.

Kapan, Harlan Coben (Sayfa 166 - Martı yayınları)Kapan, Harlan Coben (Sayfa 166 - Martı yayınları)
niluferinkitapligi, Kapan'ı inceledi.
 14 May 21:32 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hızlı üreten,buna rağmen kalitesinden ve çizgisinden hiç ödün vermeyen;gizem ağını usul usul gevşetse de,sona kadar çözmeyen kurgu ustası Harlan COBEN'in en güzel kitaplarından "Kapan".
Kaybolan bir genç kız ve pedofili teması kitap boyu sürse de;alt ekranda izletilen gençlik ve ergenlik sorunsalı, ebeveynlerin sağırlığı,akran zorbalığı ve güvensizlik üzerine örülen hayatların yavaşça çözülüp dağılışı parça parça olay örgüsüne karışıyor.
Harlan COBEN'in seri romanlarından bağımsız olan bu kitap,sağlam kurgusuyla okunmaya değer diyor ve tavsiye ediyorum.

AYNUR, bir alıntı ekledi.
14 May 10:56 · Kitabı okudu

Gün geçmiş ve daha çok şey öğrenmiş olsak da, aynı hataları tekrarlamak insanların DNA'larında var.

Kapan, Harlan Coben (Sayfa 11 - Martı yayınları)Kapan, Harlan Coben (Sayfa 11 - Martı yayınları)

... , yarının sadece bir gün uzakta olduğunun farkındaydı.

Hoşça Kal Demeden, Harlan Coben (Sayfa 404)

Hayat daha iyi olabilir miydi ? Şüpheliyim.Kalbim aşkla dolu...

Hoşça Kal Demeden, Harlan Coben

Nurhan Işkın, Tek Bir Bakış'ı inceledi.
07 May 00:05 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aynı içeriğe sahip farklı isimlerle yayınlanmış olan bu eser Harlan Coben'in "Karanlık Fotoğraf" adlı eserinin yeni basımı...
Karanlık Fotoğraf adlı eserin ilk baskısı Ocak 2005 tarihinde Babıali Kültür Yayıncılığı tarafından basılmıştı...

İsmail | Synergy, Başka Şansın Yok'u inceledi.
05 May 21:43 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Yine, her zamanki güzelliğiyle dolu dolu olan bir Coben eserini daha bitirmiş bulunmaktayım. Hayatta herkesin kendi tarzına göre mutlaka sevdiği bir yazar vardır. Benim de sevdiğim yazarlardan biri de Harlan Coben'dir. Fakat şunu da söyleyim ki, bu yazarı sevmeyen çok az kesim çıkar. Peki sevilmesi için birkaç neden sıralar mısınız gibi bir soruya hangi cevaplar verilebilir? Öncelikle ana nedenlerinden biri eserleri sade ve eğlenceli olmasıdır. Çünkü Coben'in herhangi bir kitabını okuyan bir kişi asla sıkılmaz. Hemen kurgunun içinde bulur kendini. Peki yazarımız okuyucuya nasıl yaklaşıyor veya tam tersi okuyucu yazara, kendini nasıl bu kadar yakın hissediyor? Öncelikle girişi çok iyi yapıyor. Özellikle kurgu hemen başlıyor. Sıradan polisiye veya gerilim romanlarında olduğu gibi başta gereksiz uzatmalara girmiyor. Tabii kast ettiğim karakter tanıtımları değil. Zaten bu noktada yazarımız yine başarılı. Her karakteri tanıtırken, en güzel betimlemeyle karşımıza çıkartıyor. Myron serisindeki Win veya Esperanza gibi. Onları bir kalıba sokarken de esprinin alasını yapabiliyor ki bu espriler hemen bizleri etkisi altına alıyor. Bazen kendi kendime '' Arkadaş bu adam nereden buluyor bu cümleleri? Kimden duymuş? gibi sorular soruyorum. Tabii eserlerinde gerçek bir Amerikan kültürünü ve sosyalleşmiş argo kelimelerini öyle bir sunuyor ki hayran olmamak elde değil. Aslında ben bu yazarı kendi ülkemize yakın hissediyorum ister istemez. Bir Anadolu adamı gibi görüyorum.

Eser hakkında biraz bahsedecek olursam, Marc isminde bir doktorun küçük kızı Tara kaçırılır. Kaçırılma olayı evlerinde gerçekleşir. Aynı anda karısı da öldürülür. Marc ise yaralanır. Gözlerini açtığında ise bir hastanededir. Sonrasında ise malum. Kendini bir kovalamaca içinde bulur. Bu kovalamaca ne içindir peki? Gerçeklerle yüzleşmek ve kızını kurtarmak.

Evet, konu bu bakın. Ne kadar basit. Marc'ın kızı kaçırılıyor. Ve amacı onu bulmak doktor babanın. Fakat yazarımız öyle bir derinlere dalıyor ki şaşırmamak elde değil. Örneğin ben bu zamana kadar okuduğum bazı polisiye- gerilim kitaplarında katili veya suçluyu tahmin ediyordum, bazen tutturuyordum. Bunu çoğu kişi test etmiştir. Fakat Coben buna asla izin vermiyor. Kesinlikle tahmin ettiğiniz kişi çıkmıyor. Şu da değil tabii. İyi dediğim kötü, kötü dediğim iyi çıkar gibi bir düşünce yok yani. Kimin veya neyin, olumlu mu olumsuz mu olacağını bilemiyoruz. Bu da bizde çok büyük bir adrenalin yaratıyor. Son sayfalara geldiğimizde ise ana karakter tarafından yalanlar dolanlar bir bir yüzeye çıkıyor. Herkesi gerçeklerle yüzleştiriyor. Okuyucu da buna eşlik ediyor. Sonuç olarak tavsiye edilir Coben kitapları. Saygılar...