Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
Dün 18:46 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Bağımsızlık için, emperyalizme karşı ilk kurşunun bir gazeteci tarafından sıkıldığı ilkokul sıralarından itibaren öğretilir ama Hasan Tahsin’in bir tek yazısı olsun neden okutulmaz? İzmir’deki “İlk Kurşun" anıtında Hasan Tahsin elinde tabanca tutarken boy gösterir. Heykelin altına bir Mafya üyesinin adı yazılsa hiçbir şey değişmez. Çünkü sistem Hasan Tahsin’in düşüncesine değil, elindeki tabancaya sahip çıkıyor.

Ayçöreği ve Denizyıldızı, Sunay AkınAyçöreği ve Denizyıldızı, Sunay Akın
Elif, bir alıntı ekledi.
25 May 13:39 · Kitabı okuyor

Bakara Sûresi / 110.Ayet
Namazı dosdoğru kılın; zekâtı verin; hayır (işler)den kendiniz için önden ne (yapıp) gönderirseniz Allah katında onu bulacaksınız. Allah yaptıklarınızı şüphesiz görendir.

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli
Elif, bir alıntı ekledi.
25 May 13:37 · Kitabı okuyor

Bakara Sûresi / 45.Ayet
(Ey müslümanlar!) Sabır ve namazla (Allah’tan) yardım isteyin. Şüphesiz bu (şekilde yardım istemek Allah’a) gönülden saygı duyanlardan başkasına zor ve ağır gelir.

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli
Zeynep Çal, bir alıntı ekledi.
25 May 00:33

Kasas Sûresi, 76-77.
Kârun, Musa’nın kavminden (amcasının oğlu) idi. Ama onlara karşı azgınlık etti. Biz ona öyle hazineler verdik ki anahtarları(nı bile taşımak) güçlü bir topluluğa ağır geliyordu. Kavmi ona demişti ki: “Şımarma! Çünkü Allah (böbürlenip) şımaranları sevmez.”

“Allah’ın sana verdiği (her türlü) şeyde âhiret yurdunu da ara. Dünyadan (helalinden olarak) nasibini de unutma! Allah’ın sana iyilik ettiği gibi sen de iyilik et. (Emirlerine muhalefet ederek) yeryüzünde bozgunculuk (yapmayı) isteme! Çünkü Allah bozguncuları sevmez.” 

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli
Namütenâhi, bir alıntı ekledi.
 24 May 02:23 · Kitabı okuyor

YUSUF SURESİ/16-17-18
16.Onlar yatsı vakti ağlayarak babalarına geldiler.
17.Dediler ki :"Ey babamız! Hakikaten biz yarış yapmak üzere gitmiş, Yusuf'u da eşyamızın yanına bırakmıştık ; (bir de gördük ki) onu kurt yemiş.Ama (biliyoruz ki) doğru söylesek de sen bize inanmazsın!"
18.Bir de gömleğinin üzerinde sahte bir kan lekesi getirdiler.(Yakup:) "Hayır!" dedi, "Nefisleriniz sizi aldatıp (böyle kötü) bir işe sürükledi.(Yakup gömleği yüzüne gözüne sürüp "Bugüne kadar bu kurt gibi ağırbaşlı yumuşak huylu bir kurt görmedim.Oğlumu yemiş de sırtındaki gömleği yırtmamış." diye söylendi.) Artık bana düşen umutla güzel bir sabırdır. (Bu)Anlattıklarınız üzerine, yardımı istenecek ancak Allah'tır."
(Sabr-ı cemil, insanlara şikayette bulunmaksızın gösterilen sabırdır.)

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli (Sayfa 236)Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli (Sayfa 236)