CÂNAMIN, bir alıntı ekledi.
20 May 14:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kim hayal etmez güvenli,sıcacık bir evi olsun
Hakiki dostlarin,vicdanlı kalplerin
Şefkatli ruhların dualarıyla korunan...
Allah yolunda saff tutmuş gençlerin
Secdeleriyle bereketlenen....
Hayaldi gerçek oldu. HAYALHANEM..........

Sen O' na Aşıksın, Yunus OranSen O' na Aşıksın, Yunus Oran
Abdullah Okur, Aşk 5 Vakittir'i inceledi.
 06 May 21:18 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Mehmet Yıldız'ın okuduğum ikinci kitabı. Hayalhanem başlıklı videolarıyla Youtube sitesinden kendisini tanıma fırsatım oldu. Mehmet Yıldız ve arkadaşlarının İman ve Kur’an hizmetinde çok önemli hizmetlere imza attıklarını görüyorum ve iftihar ediyorum. En güzel hizmetleri gençlere ulaşmaları ve gençlerin helal dairesinde eğlenebileceği ve İslamın bu zamanda da aslına uygun olarak yaşanabilirliği göstermeleriydi. Kitabı da sohbetleri kadar güzel olmuş. Ne zaman nefsim bir insanın hatasını görmeye çalışsa ''Hem seyyiatın esbabı çok ve vücudları kolay olduğundan, bazan bir tek hasene ile çok seyyiatını örter. Demek bu dünyada, o adalet-i İlahiye noktasında muamele gerektir. Eğer bir adamın iyilikleri fenalıklarına kemmiyeten veya keyfiyeten ziyade gelse, o adam muhabbete ve hürmete müstehaktır.''(Lemalar) düsturu beni bu gençleri gıybetten menediyor.

Rabia Kımırtı, Aşk Neden Can Yakar?'ı inceledi.
 23 Nis 18:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşasın Hayalhanem Allah Mehmet Abi ve diğer Allah rızası için çalışanlara yardim etsin
Kitap beseri aşkı anlatıyor ve sevginin sonsuz olduğunu ve bu sonsuz sevgiyi de ancak sonsuz bir yaratana yani Allah a yoneltmemiz gerektiğini anlatiyor kessssinlikle okuyun mehmet abi be yunus abiye selâmlar

Biraz Dua.. Biraz Tevekkül..
Zaman su misali azizim...
Herşey geçer elbet.Bizim geride kalan hiçbir şeyden ya da hiç kimseden beklentimiz yok!
Allah (c.c) , bizden ve kalbimizdekilerden razı olsun yeter.
#hayalhanem#

Metin Kibar, bir alıntı ekledi.
15 Mar 13:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İşini kaybedersin, üç ay sonra unutursun, gider. Eşini kaybedersin, o acı iki yıl sonra diner. Çocuğunu kaybedersin, beş yıl sonra diner o acı... Hayalhanem'de bizim Levent abimizin belden aşağı tutmuyor hem de on iki yıldır, bir şekilde alışıyor insan ona da.
Azizim! Bu davayı kaybedersen sonsuzu kaybedersin sonsuzu!

Aşk 5 Vakittir, Mehmet YıldızAşk 5 Vakittir, Mehmet Yıldız
Feride Tiryaki, Aşk Neden Can Yakar?'ı inceledi.
30 Oca 21:27 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bugün başlayıp yine bugün bitirdiğim canım kitap Hayalhanem'e ait olan kitap Mehmet Yıldız 'ın elinden çıkmış. Daha çok dini bilgiler vermekte kitap. Aşk, kader, çok eşlilik, Peygamberimizin (s.a.v.) evlilikleri/hanımları ve daha niceleri ile ilgili bilgiler... Okudukça "Aaa bu böyle miymiş?" demekten kendinizi alı koyamıyorsunuz tabii. Onun dışında gerçek hayatlardan ve Risale-i Nur'dan örnekler içermekte. Kitabın basım şekli kendine aşık ediyor. Yazımından hiç bahsetmiyorum bile zaten. Defalarca, tekrar tekrar okuyacağım kitaplar arasında yerini alıyor.

Feride Tiryaki, Sen O' na Aşıksın'ı inceledi.
29 Oca 22:13 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir arkadaşımın önerisi üzerine Hayalhanem 'in youtube kanalını keşfettim. Videoları her gün üçer beşer izlerken kitaplarının olduğunu farkettim. Almak için uzun zamandır bekliyordum ama bir türlü nasip olmamıştı. Aldım ve 2 gün içerisinde okuyup bitirdim. Kitap, videoları gibi o kadar büyüleyici ki! ALLAH aşkı ancak bu kadar güzel anlatılabilir, ancak böyle güzel nasihatler verilebilir. Her konudan bir hikaye bir örnek verilmiş kitapta; iman, ibadet, namaz, kibir vs. vs. Akla gelebilecek bir sürü güzel şey. Okurken huzurla doldum diyebilirim. Allah Yunus Oran 'dan razı olsun.

"Müslüman olmak başka müslümanca yaşamak başkadır. "

#Sözler Köşkü İstanbul
#Sözler Köşkü İzmir
#Çay House Bursa
#Çınaraltı Ankara
#Hayalhanem Mersin