Yunus Emre Güner, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Doktorun karısı ,Hepimizin zayıf anları olur ,ağlayabildiğimiz için çok şanslıyız ,gözyaşları bizi çoğu kez huzura kavuşturur,ağlayamadığımız zaman ölecek gibi oluruz ,dedi.

Körlük, José Saramago (Sayfa 104 - Kırmızı Kedi)Körlük, José Saramago (Sayfa 104 - Kırmızı Kedi)
Tertuliano Maximo, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Hepimiz Kardeşiz Yersen
Gerçi hepimizin şatodan olduğu, bir mesafe bulunmadığı, aşılacak bir şey olmadığı söylenir.

Şato, Franz Kafka (Sayfa 222 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları 7. Basım)Şato, Franz Kafka (Sayfa 222 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları 7. Basım)
Ece, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kadınların Yapabilecekleri
Erkek çocuklarının ve genç adamların bugünkü durumu, aslında kadınların bir sorunudur. Bu çocuklar bizim oğullarımızdır, kızlarımızın birlikte bir gelecek kuracakları insanlardır. Eğer erkek çocuklarının başı dertteyse hepimizin başı derttedir. - Christina Hoff Sommers

Bitik Erkekler, Philip Zimbardo (Sayfa 271 - Pegasus Yayınevi)Bitik Erkekler, Philip Zimbardo (Sayfa 271 - Pegasus Yayınevi)
HavuçReçeli, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hepimiz yaşadığımız hayatı hak ediyoruz. Hayatım yapmış olduğum seçimlerin bir sonucu, buna rağmen bu seçimlerden bazılarının yanlış olduğunun da farkındayım. Bunun klinik depresyonla alakası yok. Pişmanlık sadece kişinin kendini değerlendirmesinin beraberinde getirdiği bir yan etki. Hepimizin pişmanlıkları vardır. Bu tamamen doğal bir şey. Her zaman mutlu olamazsın ki...

Zor, Ray Clements (Sayfa 46 - Maya Kitap - 1.Baskı)Zor, Ray Clements (Sayfa 46 - Maya Kitap - 1.Baskı)
Güler K., bir alıntı ekledi.
 11 saat önce

Düşünceler kafanıza üşüşmeyi sürdürecektir, ama onları bir kenara itmeye çalışın. 
İki seçeneğiniz var: 
Ya zihninizi denetleyeceksiniz ya da zihninizin sizi denetlemesine izin vereceksiniz. 
İkincisine alışkınsınız zaten, korkular, nevrozlar, güvensizlikler içinde savrulup gidiyorsunuz, çünkü hepimizin kendi kendini yok etme eğilimi var.

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 103)Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 103)
Merve Bayrak, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Etrafımız yalancı yüzlerle dolu, siz mutsuzken aslında içten içe mutlu olan, sizin başarınızla mutsuz olan, kendini yiyen insanlar… Kimin gerçekten dost, kimin ikiyüzlü olduğunu anlamamız ise epey bir zamanımızı alır. Gerçek dostlar siz üzgünken üzüntünüze ortak olur, en mutlu anı olsa bile sizinle kederlenir ve kendisi mutsuzken sırf siz mutlu oldunuz diye neşelenir. Umarım hepimizin etrafı böyle insanlarla dolar...

Böğürtlen Kışı, Sarah JioBöğürtlen Kışı, Sarah Jio
Mehmet Ali Yıldırım, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

"Sol" entellektüel uzunca bir dönem boyunca hakikat ve adaletin efendisi olma kapasitesini taşıyan biri olarak konuşmuş ve böyle konuşma hakkına sahip olduğu kabul edilegelmiştir. Entellektüel evrenselin sıfatıyla dinlenmiş ya da dinlendiğini idda etmiştir. Bir entellektüel olmak, bir ölçüde hepimizin bilinci/vicdanı gibi bir şey olmak demekti.

Entelektüelin Siyasi İşlevi, Michel Foucault (Sayfa 46)Entelektüelin Siyasi İşlevi, Michel Foucault (Sayfa 46)
Semrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
Dün 03:59 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Molla Doğan'a döndü:

"Git uyu Doğanı'ım, biz doğruca Hırka-i Saadete gideceğiz, cennetmekân atamız Sultan Süleyman Han zamanından beri Hırka-i Saadette okunan Kur'ân-ı Kerimi dinleyeceğiz. Belki nöbeti devralıp bir zaman da biz okuyacağız. Biliyor musun Doğan Bey, orada okunan Kur'ân, kulaklara bir başka geliyor."

"Belî Sultanım, Mukaddes Emanetlerin açtığı ulvî havadan olacak."

"Allah muînin olsun Doğan."

"Hepimizin muîni olsun Sultanım."

IV. Murad, Yavuz BahadıroğluIV. Murad, Yavuz Bahadıroğlu
Mehmet Tüzün, Mecburiyet'i inceledi.
Dün 02:49 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Zweıg’ın üslubunu ve ele aldığı konuları beğeniyorum. Satranç kitabı fazlasıyla methediliyor. Satranç elbette güzel. Lakin Mecburiyet kitabındaki insani ikilemler ve kişinin içinde bulunduğu psikolojinin tasvir edilmesi daha başarılı. Hepimizin kendisinden bir parça bulacağı bir kitap. Özellikle kişinin kendi istekleri, özgürlüğü ile devlet, savaş, millet kavramları arasındaki o insan psikolojisinin çok güzel yansıtıldığı bir kitap. Bir kere daha okumayı düşünüyorum.