S.Ç.Y., bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hipnoz tehlikeli bir silahtır. Onu, atom enerjisini kullandığımız gibi dikkatli kullanmalıyız.

Stalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi, Wolf Messing (Sayfa 148 - Tutku)Stalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi, Wolf Messing (Sayfa 148 - Tutku)
Yusuf, Stalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi'yi inceledi.
 Dün 22:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Wolf Messing yetenekleri ile Einstein, Freud, Gandhi, Stalin gibi kişilerin dikkatini çekebilmiş bir medyum. İnsanların zihinlerini okuma, onları hipnotize edip istedigi telkinde bulunabilme ve gelecekten haber verebilme gibi yetenekleri var. Hitler'in Rusya'daki yenilgisini önceden öngörüp bunu sahnede seyircilere açıklayınca Hitler tarafından başına 200.000 mark ödül konuyor. Polonya-Sovyetler sınırındaki tüm Nazi kontrol noktalarını hipnoz yeteneğini kullanarak geçiyor ve Rusya'ya sığınıyor. Stalin'in de ilgisini çekiyor ve onunla tanışma fırsatı buluyor. Rus devlet yetkilileri tarafından sayısız sınamadan geçiriliyor ve her birini kolaylıkla başarıyor. Hayatını zihin okuma yeteneğini sergilediği gösterilerle kazanıyor ve büyük bir ün ve servet sahibi oluyor. Bu servetini de Rus ordusuna bağışlıyor ve bu bağışla Ruslar iki savaş uçağı alıyor. Yazdığı bu kitapta telepati, hipnoz ve öngörü yeteneği ile ilgili tecrübelerinden bazılarını aktarıyor ve bu yetenekleri hakkındaki düşüncelerini açıklıyor. Aslında açıklamaya çalışıyor demek daha doğru olur çünkü o da bunları nasıl yaptığını bilmiyor. Ama tüm bunların bilimsel bir açıklaması olduğunu düşünüyor ve kendisini bir maddeci olarak niteliyor. Böylesine olağanüstü işleri başarmış Messing'in kitabını okumak benim için büyük bir zevk oldu diyebilirim. Ama onun yetenekleri için maddeci izahından tatmin olduğumu söyleyemem. İnsan geleceği görmeyi hangi maddeci kurama dayanarak açıklayabilir ki?

Pagos35, bir alıntı ekledi.
19 May 15:47 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Genelde sana sürekli, inanmadıkça bulamayacağın söylendi. Ama gerçek tam tersidir. İnanç bir engeldir, bir köprü değil. İnananlar asla bulmazlar, çünkü onlar araştırmaya başlamazlar bile; gerek yoktur. Sen zindandasın ve özgür olduğunu sanıyorsun. Sen tutsaksın, ama bileklerindeki zincirlerin aksesuar olduğunu sanıyorsun. Sen kölesin, ama sana mütevazı olman, basit olman, dindar bir insanın yolunun bu olması gerektiği söylendi. Etrafın çağlar boyunca toplum tarafından geliştirilen sayısız hipnoz etkili stratejiyle sarılı. Ve bu hipnoz etkili stratejiler cehaletinin, mutsuzluğunun, aydınlanmadan yoksun Evren'in kökenidir.

İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 173 - Butik Yayıncılık)İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 173 - Butik Yayıncılık)
Pagos35, bir alıntı ekledi.
19 May 15:37 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tüm dinler, belki farkında olmadan, inanılmaz bir hipnoz evresi yarattılar. İnsanlar ölümsüz ruhlara sahip olduklarına inanırlar. Sahip olmadıklarını söylemiyorum, yalnızca neye inandıklarını bilmediklerini söylüyorum. Ve ölümsüz bir ruha sahip olduklarına inandıklarından, ona gerçekten sahip olduklarını keşfetmezler. Onlara "Sen Tanrı'nın Krallığı'sın," denmiştir... Ve buna inanmak rahatlatır, teselli eder. Ama o zaman bu kuramsal inancının gerçekliğini ya da bunun ölümden, hastalıktan, yaşlılıktan, yalnızlıktan korkmamanı sağlamak için toplum tarafından sana uygulanan bir hipnoz numarası olup olmadığını araştırmak ve öğrenmek için hiçbir yol kalmaz.

İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 172 - Butik Yayıncılık)İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 172 - Butik Yayıncılık)
Ferda Çalışır, bir alıntı ekledi.
17 May 00:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Pythagoras hipnoz konusunda da oldukça bilgiliydi. Iamblicus, sesinin gücü ve dokunuşunun etkisinin kuşlar ve hayvanlar üzerinde bile etkili olduğunu söylemişti. Bu şekilde bir kartalı ve bir yaban ayısını denetimi altına aldı. Pythagoras ruhun olümsüzlüğü ve reenkarnasyon oğretileri üzerine de dersler vermiştir.

Büyünün, Cadılığın ve Okültizmin Tarihi, W.B. Crow (Sayfa 139)Büyünün, Cadılığın ve Okültizmin Tarihi, W.B. Crow (Sayfa 139)

Gözlerinin bebeğinde hipnoz olmuş dillerim iki kelime yutkundu "senden hoşlanıyorum galiba" Ba'sı kaldı aklımda. iki kelime daha konuşsan aklım onuda ezber yapacaktı. sustum..sustum..dinledim. sırası bana geldi iki kelime konuştum, sen güldün "Cidden konuşmasak, dilimiz olmasa ne yapardık" bir iletişim türü daha bulmamız lazim tüm kapılar açılınca.. bir bakış, bir dokunuş, bir his var içimde dilimin iletemediklerini gözlerinden kalp kapılarından geçip ruhunda kenetleneceği..

Nilüfer
Nilüfer çiçeği, aynı zamanda bir meyve olma özelliği de taşıyan tek çiçektir: nilüfer meyvesi, ters bir koni şeklindedir ve bu koninin içinde bulunur. Çiçek yaprakları kapandığı zaman, bir koku vermez ama açıldığında aroması sümbülü anımsatır. Birçok insan nilüferin kokusunun hipnoz etkisine sahip olduğunu ve ruhsal durumuzu değiştirebileceğini düşünür.

efla, bir alıntı ekledi.
28 Nis 13:27

Birçok manipülatör tarafından itiliyorsun ve onların seni etkileme yöntemleri senin içinde hipnoz yaratmaktır.

Yoga - Bireyin Doğuşu, OshoYoga - Bireyin Doğuşu, Osho
Semrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
28 Nis 04:15 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Tam bir saattir hipnoz altındasınız. Korkarım size çok yüklendim. Özür dilerim. Şimdi biraz yatıp dinlenin. Ben, kendinizi iyice toparlayana kadar burada bekleyeceğim."

Tatlı Rüyalar, Alper CanıgüzTatlı Rüyalar, Alper Canıgüz