1000Kitap Logosu
HAKAN Ⓜ️
TAKİP ET
HAKAN Ⓜ️
@hknnm
Hayat Ağacı artık hiç ilkbahar görmeyecektir: Kuru odundur; onunla kemiklerimize, düşlerimize ve acılarımıza tabutlar yapacağız.
6815 okur puanı
07 Eki 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Düşünsene bir adam var .Mutlu oldugunda seni arıyor.Heyacanlandıgındada korktugundada seni arıyor.Üzüldügünde sesini duymak ona iyi geliyor.Uzak kaldıgınızda kelimeleriyle öpüyor seni,sesiyle dokunuyor kalbine ,ruhuyla okşuyor saçlarını.Öyle bir adam var ki,varlıgıyla seni mutlu etmeye yetiyor.Sadece VARLIGI ile...
Bu kadar çok insanla dolu bir dünyada yalnızca bir tanesine sahip olmayı istemek, milyonlarcasının içinde yalnızca birini kendine istemek pek de büyük bir şey gibi gelmiyordu. Ona ihtiyacı olan, onu düşünen, onun yanına gelmeye hevesli olan biri... ah, ah, insan nasıl da fena halde istiyordu değerli olmayı!
Bunun bir sonu yok. Bir sonu olmayacak. Bu yüzden bir mola olmalı, kısa bir ara olmalı... herkesin iyiliği için. Yani uzaklaşmak ve azıcık mutlu olmak aslında bencillik olmaz, çünkü çok daha iyi bir halde geri döneriz. Yani, bir yerden sonra herkesin tatile ihtiyacı vardır.
“Kavuşmayı çok istediği bir amaca ulaşmış insanın yanılgısı, edebiyatta oldukça işlenmiştir. Amacına ermiş insan sorar: - Ya sonra? Demek ki tümüyle doyurulamıyor, tümüyle doldurulamıyor insan.”
57,7bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.