Məhəmməd

Sabitlenmiş gönderi
Nice insanlar vardır ki, dış görünüşleri itibarıyla haram işlemektedirler, ancak Allah katında öyle bir yerdedirler ki, kalplerinde O'ndan başkası yer almaz. [Onların asıl] karakterleri içlerinde gizlidir. Bunun gibi zâhirî ibadetlerle bezenmiş nice insanlar da vardır ki, içlerinde gizlenen kötülükten dolayı, Allah'ın öfkesini kazanmışlardır. İnsanların içlerindeki sırları yüce Allah'tan başkası bilemez.
Sayfa 198Kitabı okudu
Reklam
Məhəmməd tekrar paylaştı.
Sonra yumurtayı düşün! Allah ne kadar hikmetler takmış. Onda yapışkan ve akıcı bir kısmı sarı bir kısmı beyaz bir su bulunur. Bu suyun bir kısmından yavrunun organlarını inşa eder, diğer kısmını ona gıda yapar. Yumurtanın içine yavruya hayat verilince kabuğu kırıncaya kadar gerekli olan havanın konulması gibi tedbirlerdeki acayip hikmeti görüyorsun!
Sayfa 68

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Məhəmməd tekrar paylaştı.
Sen daima tabi ol,tabi olunan olma.Sohbet eden değil sohbete katılanlardan ol. Alçakgönüllü olmaya bak. Meşhur olmaktan kaçın.
Medine YayıncılıkKitabı okuyor
Bayramımız mübarək olsun!
Cahit Zarifoğlu'dan; "Üstadım," dedim, "Bayram üçün nə gətirim?" Dedi: "Bir neçə pir-i fânîdən könül, bir neçə uşaqdan təbəssüm, ala bilərsənsə bir neçə fəqirdən də duâ al". "Bayram təzə paltar geyinənlərin deyil, əsl bayram əməllərini artıranlarındır. Bayram libaslarını və mindiklərini gözəlləşdirənlərin deyil, əsl bayram günahlarını bağışladanlarındır."
Reklam
Məhəmməd tekrar paylaştı.
Gözünü kaldır. Bu azim kâinatı bina eden Zat'ın azim sanatına bak!
Sayfa 101
Məhəmməd tekrar paylaştı.
Kitaba muhtaç ilim, ilim değildir. İlim her vakit gönülde olmalı.
Məhəmməd tekrar paylaştı.
cân bula cânânını, bayrâm o bayrâm ola
Məhəmməd tekrar paylaştı.
Yine vay canısına bir mesele
Hz. Peygamber'in "Allah bir kulunu sevince ona bela, sıkıntı verir. Sabrederse onu kendisi için saklar" Hz. Peygamber böyle buyurunca sahabe "Allah'ın kulunu kendisi için saklaması nedir?" Diye sordular. Bunun üzerine Hz. Peygamber "Onun ne malını, ne de çocuğunu bırakır" buyurdu. Çünkü kişinin malı ve çocuğu olunca onları sever. Böyle olunca sevgi eksilir ve bölünür. Allah'la başkaları arasında ortaklık meydana gelir. Allah ise kendine ortak kabul etmez. Çünkü O kıskançtır ve her şey üzerinde ezici bir güce sahiptir. Bu sebeple kulunun kalbi, yegane kendisine ait olsun diye ortağını yok eder. İşte o zaman "Onları sever, onlar da O'nu severler" (Maide54) buyruğu gerçekleşir.
2.633 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.