Saydam adam, bir alıntı ekledi.
17 May 23:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Önümde uzanan yolu görebiliyordum. Yoksuldum ve yoksul kalacaktım. Para değildi özellikle istediğim. Bilmiyordum ne istediğimi. Hayır, biliyordum. Saklanabileceğim, saklanıp hiçbir şey yapmak zorunda kalmayacağım bir yer istiyordum. Bir şey olma düşüncesi beni korkutmakla kalmıyor, hasta ediyordu. Avukat, danışman, mühendis veya benzer bir şey olmayı düşünmek bile olanaksızdı benim için. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, aile kurumunun kafesine girmek. Her sabah aynı işe gidip akşam dönmek. Olanaksızdı. Aile pikniklerine katılmak, Noel, 4 Temmuz, İşçi Bayramı, anneler günü. Bu tür şeylere katlanmak için mi dünyaya geliyorduk? Bulaşıkçılık yapmayı, akşamları küçük odamda içki içip sızmayı yeğlerdim.

Ekmek Arası, Charles BukowskiEkmek Arası, Charles Bukowski
HATİCE KESKİN, bir alıntı ekledi.
13 May 19:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Önümde uzanan yolu görebiliyordum.Yolsuldum ve yoksul kalacaktım.Para değildi özellikle istediğim.Bilmiyordum ne istediğimi.Hayır biliyordum.Saklanabileceğim, saklanıp hiçbir şey yapmak zorunda kalmayacağım bir yer istiyordum.Bir şey olma düşüncesi beni korkutmakla kalmıyor, hasta ediyordu.Avukat, danışman, mühendis veya benzer bir şey olma düşüncesi bile olanaksızdı benim için.Evlenmek, çocuk sahibi olmak, aile kurumunun kafesine girmek...Her sabah aynı işe gidip akşam dönmek.Olanaksızdı.Aile pikniklerine katılmak, noel, 4 temmuz, işçi bayramı, anneler günü...Bu tür şeylere katlanmak için mi dünyaya geliyorduk?Bulaşıkçılık yapmayı akşamları küçük odamda içki içip sızmayı yeğlerdim."

Ekmek Arası, Charles BukowskiEkmek Arası, Charles Bukowski
Şeref Akgül, bir alıntı ekledi.
05 May 23:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Saklanabileceğim, saklanıp hiçbir şey yapmak zorunda kalmayacağım bir yer istiyordum. Bir şey olma düşüncesi beni korkutmakla kalmıyor, hasta ediyordu. Avukat, danışman, mühendis veya benzer bir şey olmayı düşünmek bile olanaksızdı benim için. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, aile kurumunun kafesine girmek. Her sabah aynı işe gidip akşam dönmek. Olanaksızdı. Aile pikniklerine katılmak, Noel, 4 Temmuz, İşçi Bayramı, anneler günü. Bu tür şeylere katlanmak için mi dünyaya geliyorduk?

Ekmek Arası, Charles Bukowski (Sayfa 178)Ekmek Arası, Charles Bukowski (Sayfa 178)
Abdullah Gök, Wigan İskelesi Yolu'yu inceledi.
01 May 23:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Maden işçilerinin yaşadığı zorluklara değinmesi ve madencilerin hayatlarını iyileştirmek adına çektiği sıkıntıları anlatması oldukça başarılıydı. Wigan İskelesi yolundan Orwell dan bütün madencilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

^^Arkamızdan iş çevirenlerin de işçi bayramı kutlu olsun demeyi unutmayalım^^

Bugün Kadınların Paylaşımlarından
Burda birini düsürmek için ugrasıp duran andropozlu bireylerin de isci bayrami kutlu olsun az emek harcamıyorsunuz.

İşçi bayrami ama baktim okullar tatil ogretmenler izinde isci calisiyor patron izinli..isci bayraminda okul noye tatil ogretmen niye izinde ki yaa..isci ye izin verilip calismis gibi sigortasi yatip maasi verilmelidir

"İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz..."
Hz. Muhammed (SAV)

1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun!