Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni,
Gelme, artık neye yarar?

Necip Fazıl KISAKÜREK

Batuhan Yakalı, Sayılar 2 Kaos'u inceledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap güzel başlagıç kısmında sıkılıp konunun ne olduğunu anlamadıysanız sorun yok bende anlamadım muhtemelen kimse anlamamıştır. Ben neden bu kitabı inceliyorum çünkü bir kıyamet içerdiği için güzel tahmin edilebilir bir kıyamet içermektedir daha da önemlisi yazar iki karakter üzerinden kahraman bakıs açısı ile romanı anlatmış ve kız olan kahramanımız benim içimi yiyen bir kahraman sanki bir anlığınada olsa kitaba girip kızcağızın bütün çektikleri için yazarı öldüresiye dövmek istemem kitabı her okuyan için anlaşılabilir bir ortak nokta olur. Bu kitap iki kitaplık bir serinin son kutabı ilk kitabın incelemesini yapmadım çünkü okumadım, bu kitabın yarısa geldiğimde bu kitabın bir ilk olmadığını zor yoldan anlamış oldum. Vay canına buraya kadar okudun.

Gül, bir alıntı ekledi.
17 saat önce

Takatim yok o kadar
Kelimeler ölsün istemem.
İsterim ki kelimeler bahçe havuzumda kırmızı balıklar gibi yüzsünler
Defterlerimi bu sene annem kaplasın.
İçimi ezmesin isterim tren sesleri.

Pulbiber Mahallesi, Didem Madak (Sayfa 28 - Metis Yayınları)Pulbiber Mahallesi, Didem Madak (Sayfa 28 - Metis Yayınları)

Herkesin yaptığı şeyleri mi yapmalıyım Le Bret?
Sonradan görmelere övgüler mi yazmalıyım?
Bir bakanın yüzünü güldürmek için biraz şaklabanlık edip,
Taklalar mı atmalıyım?
İstemem! Eksik olsun!

https://youtu.be/QUJpGqQly2Q

Melisa, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

“Zengin olmak marifet değil.Her isteyen zengin olabilir.Birazcık zenginlik için hayatlarını ve ruhlarını satanların haline bir baksana ne hale gelmişler! Yok. Ben onlar gibi olmak istemem.Varsın bazen cebimde kahve param olmasın.Ama yeterki hep aynı ben kalayım.”

Momo, Michael Ende (Sayfa 47)Momo, Michael Ende (Sayfa 47)

Merhaba arkadaşlar :)) İyi akşamlar :))

Bazen sayıp değer verip takip ettiklerimiz, paylaşımlarını beğendiğimiz insanlar, anlam veremediğimiz şekilde görmezden geliyorlar yorumlarımızı ya da gösterilen arkadaşlığı, takdiri... Düşündüğümde dünya görüşünün farklılığından başka bir neden bulamıyorum bu tip davranışlar için...
Üzücü, çünkü dünya görüşünün farklı olmasından dolayı insanlar insanları kayıtsızca harcıyor. Aslında insan belli bir kalitenin üstüne çıkabildiğinde, insanı insan olarak görüp yüreğiyle değerlendirdiğinde böyle şeylerden vazgeçiyor ister istemez, çok daha derin bakabiliyor 'insan'a'...

Yunus Emre'nin dediği gibi;

Yaradılanı severim, Yaradan'dan Ötürü..

Ben güzel yürekli insanları kaçırmak istemem hiç bir zaman! Sevgiye değer veriyorsa, nefret söylemleriyle hareket etmiyorsa, insanları aşağılamıyorsa, insana insan olduğu için değer veriyorsa, saygılı, nitelikli, en azından gerçekten temiz yürekliyse ve söylemek isterim ki; temiz yürekli olmak, zor zenaat :)) Dünya görüşüyle değerlendirmem. Güzel insanları severim, değer veririm. O yüzden de bu tip davranışları ilk etapta anlamakta zorluk çekiyorum... Böyle davranan insan, kendi kaybeder. Güzel insanları ve güzel bir insan olma şansını yitirir.

İnsanlık gökkuşağının renkleri gibi, her güzelliğin, içinde sevgi olan herkesin tek tek ayrı bir kıymeti var ve insanın vâroluşuna bir zenginlik her güzel yürek :)) Güzel insanlardan bir gökkuşağımız olsa fenâ mı olur arkadaşlarım?.. :)) Kimiz ki, insanları yargılıyor, sınıflandırıyor, kategorilere koyup, sınırlar çiziyor ve kimi ezip geçtiğimize bakmadan gönüller yıkabiliyoruz? Ha?..

bhmflzf ( Mehmet ), bir alıntı ekledi.
Dün 19:40 · Kitabı okudu

Fıçısının başında dikilen Büyük İskender'e " Gölge etme başka ihsan istemem." diyen Dyojen de, hayatı boyunca erdemi aramış yüce bir insandı. Güpegündüz elinde feneriyle insanı ve erdemi arayan Dyojen, bir gün bir çocuğun avucuyla çeşmeden su içtiğini görür ve kendi kendine " Bu çocuk bana hâlâ gereksiz eşyalarım olduğunu öğretti." der ve su içmek için kullandığı çanağını kırar.

Sen, Erol Anar (Sayfa 27 - Chiviyazıları)Sen, Erol Anar (Sayfa 27 - Chiviyazıları)