Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Ne kadar doğru!!!
Dünyadaki kötülük neredeyse her zaman cehaletten kaynaklanır ve eğer aydınlatılmamışsa, iyi niyet de kötülük kadar zarar verebilir. İnsanlar kötü olmak yerine daha çok iyidir ve gerçekte sorun bu değildir. Ancak insanlar bir şeyin farkında değillerdir, şu erdem ya da kusur...
Albert Camus
Sayfa 135 - Can yayınları
Dünyadaki kötülük neredeyse her zaman cehaletten kaynaklanır ve eğer aydınlatılmamışsa, iyi niyet de kötülük kadar zarar verebilir.
Şunu iyi bil ki, Allah Tealanın kuluna yardımı, kulun niyeti kadardır. Kimin niyeti tam olursa, Allahım ona yardımı da tam olur. Niyet ne kadar azalırsa Allahın yardımı da o kadar azalır.
hayat der ki; insanlar da arayacağın ilk şey iyi niyet olmalıdır, o yoksa başka özelliklerinin anlamı kalmayacaktır çünkü... huzurla dostlar
Zira böyle bir dostluk akrabalıktan üstündür, akrabalıktan kaynaklanan iyi niyet yitirilebilirse de, dostluktan kaynaklanan iyi niyet yitirilemez. İyi niyet ortadan kalkınca dostluk adı da yitirilir, ama akrabalık kalır.
Marcus Tullius Cicero
Sayfa 8 - Türkiye İş Bankası
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.