Ben lisedeyken serisi çıkan kitap. O dönemlerde nedendir bilmiyorum bu kitapların hiç birini almamıştım. Sahafta görüp dayanamayıp aldım. Malum herkesin bildiği gibi kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap. Yer yer birbirine benzeyen hikayeler beni sıksa da genel anlamda güzeldi. Uzun otobüs yolculuğuna çıkarken okuyabileceğiniz çerezlik tadında bir kitap.

Sümeyra Ünal, Tavuk Suyuna Çorba - 3. Porsiyon'u inceledi.
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 5/10 puan

Güzel bir kitap olmuş . Ama bu kitabın özellikle beğendiğim bazı hikayeler var. İnsana güzel dersler veren bir kitap olmuş gerçekten. Kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Bu kitabı yaklaşık 5 yıl önce başka bir yere taşınacağım zaman ilkokul öğretmenim hediye etmişti. Hediye edeceği zaman bu kitabın beni etkileyeceğini hayatımda izler bırakan öyküler içerdiğini söylemişti.Bugün baktığımda gerçekten de etkilerini kendimde görüyorum.İyi ki okumuşum size de tavsiye ederim.

Müzisyen Adamın Karısı, bir alıntı ekledi.
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tanrı'nın aynı anda her yerde olması olanaksızdı ve bu yüzden anneleri yarattı.

Tavuk Suyuna Çorba - Çocukların Yüreğini Isıtacak Öyküler, Jack Canfield (Sayfa 111)Tavuk Suyuna Çorba - Çocukların Yüreğini Isıtacak Öyküler, Jack Canfield (Sayfa 111)
Pol Gara, Tavuk Suyuna Çorba 1. Porsiyon'u inceledi.
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Soğukalgınlığı olduğumuzda hemen bir 'tavuk suyuna çorba' yapılır ya evler de :) İşte bu kitaplar da, gönül yorgunluklarına öyle iyi geliyor, 'tavuk suyuna çorbanın soğukalgınlığımıza iyi gelmesi gibi :)
Şifâ olsun arkadaşlar :)

İlayda Tuncer, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatınızda biri size hiç şöyle dedi mi, "nasıl gorundugunuze zaman harcamak yerine, nasıl gordugunuze zaman harcamalisiniz" eğer demediyse, birisi demeli.

Tavuk Suyuna Çorba - Asla Pes Etme, Jack Canfield (Sayfa 304)Tavuk Suyuna Çorba - Asla Pes Etme, Jack Canfield (Sayfa 304)
İlayda Tuncer, bir alıntı ekledi.
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En acı gozyasi, söylenmemiş sözler ve yapılmamış şeyler için dökülür

Tavuk Suyuna Çorba - Asla Pes Etme, Jack Canfield (Sayfa 187)Tavuk Suyuna Çorba - Asla Pes Etme, Jack Canfield (Sayfa 187)