Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
Dün 00:58 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Son
Batıdaki maviliğe baktı Bandini.
"Yakında Bahar gelecek,"dedi.
"Hem de nasıl"
Daha cümlesini tamamlamadan minik ve soğuk bir şey dokundu eline. Eridiğini gördü, küçük yıldız biçiminde bir kar tanesi...

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 175 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 175 - Parantez)

John Fante
Günler geçti ve çok çalıştım,ben çok çalışırsam başarı ardından mutlaka gelir.

Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
18 Mar 18:12 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Nereye şimdi, Bandini?
Kısabir süre önce, kırk beş dakika önce, Tanrı şahidi, bir daha asla dönmemek üzere hızla inmişti o yolu. Kırk beş dakika--bir saat bile değil, ama çok kötü şeyler olmuştu ve sonsuza dek unutmayı umduğu o yolu geri yürüyordu şimdi.

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 111 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 111 - Parantez)
Seher Şahin, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:06 · Kitabı okuyor · Beğendi

Ne önemi var? Sen bir hiçsin, bense bir zamanlar biri olmuş olabilirim ve hepimize giden yol sevgidir.

Toza Sor, John Fante (Sayfa 78 - Parantez)Toza Sor, John Fante (Sayfa 78 - Parantez)
Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
18 Mar 13:43 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Seni seviyorum, Rosa. Kendine özgü bir havası vardı Rosa'nın. O da yoksuldu,bir kömür madencisinin kızı;ama herkes onun etrafına toplanıp anlattıklarını dinlerdi,yoksulluğun önemi yoktu; ve hem kıskanıyordu onu, hem de gurur duyuyordu. Rosa'yı dinlerken Arturo'nun da onun gibi italyan olduğunu aklından geçirdikleri oluyormuydu acaba? Konuş benimle, Rosa. Bir kez olsun bana doğru bak Rosa, bu tarafa, seni seyrettiğim yere.

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 86 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 86 - Parantez)
Mademoiselle, bir alıntı ekledi.
15 Mar 23:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yüzündeki ince kemikler, nefesindeki şarap kokusu, sevecenliğinin altında yatan riyakarlık, gözlerindeki para açlığı."

Toza Sor, John Fante (Sayfa 22)Toza Sor, John Fante (Sayfa 22)
Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
14 Mar 22:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Şöyle derdi Bandini; Tanrı her yerde ise pazar günleri kilisiye gitmek niye? Majestik Bilardo salonu'nun nesi var? Tanrı orada da değilmi?

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 33 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 33 - Parantez)
Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
14 Mar 21:47 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bandini tek başına acı çekerdi bedenen değil ; daha da kötü, ruhen. İnsanın ruhunda çektiği acıdan daha büyük acı var mıydı dünyada?

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 13 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 13 - Parantez)
Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
14 Mar 17:38 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ölümsüz bir şeydi ruh. Her ne idiyse ruh, ölümsüzdü.

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 7 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 7 - Parantez)
Ayhan Aksu, bir alıntı ekledi.
 14 Mar 15:19 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Nefret ediyordu kardan. Duvarcı ustasıydı ve kar, tuğlaların arasına sürdüğü harcın donması demekti. Evinin yolunu tutmuştu, ama ne manası vardı eve gitmenin? İtalya'da, Abruzzi'de küçük bir çocukken de nefret etmişti kardan. Güneş yok, işte yok. Artık Amerika'daydı, Colorado'nun Rocklin kasabasında. Az önce Masejtik Bilardo salonundan çıkmıştı. İtalya'da birkaç kilometre batıdaki beyaz dağları andıran dağlar vardı. Dünyaya ağaçtan meyve misali düşmüş beyaz, devasa bir giysiydi dağlar.

Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 5 - Parantez)Bahara Kadar Bekle, Bandini, John Fante (Sayfa 5 - Parantez)