Ares, bir alıntı ekledi.
 22 May 21:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Kış Gecesi
"Ölüm bu!... Varlığımı dünyaya dağıttığıma göre yaşayacak ne kadar ömrüm kaldı artık! Çünkü ben, Zacharius Usta, imal ettiğim bütün bu saatlerin yaratıcısıyım! Bu demir, gümüş ya da altın kutuların her birine ruhumun bir parçasını hapsettim! O lanet olası saatlerden biri ne zaman dursa, kalbimin durduğunu hissediyorum, zira saatleri kalp atışlarıma göre ayarladım!"

Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 8 - Türkiye İs Bankası Kültür Yayınları)Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 8 - Türkiye İs Bankası Kültür Yayınları)
Ares, bir alıntı ekledi.
22 May 19:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Kış Gecesi
Yaşadığımız bu kahrolası çağda, mutluluk dolu bir güne uyanacağımız ne malum?

Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 5 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 5 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)
Gülhan Aşanboğa, bir alıntı ekledi.
22 May 11:40 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Deliriyor muyuz yoksa, acaba kenti büyük bir hasteneye mi dönüştürmek gerekecek?

Doktor Ox'un Deneyi, Jules Verne (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası)Doktor Ox'un Deneyi, Jules Verne (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası)
Tunahan İNCE, Doktor Ox'un Deneyi'yi inceledi.
21 May 17:03 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Jules Verne'ün alt metin dolu diğer kitabı harita üzerinde olmayan bir şehire Dr.Ox'un deneyi uygulandığında yaşanan değişiklikleri anlatır ama asıl yapmak istediği keskin bir eleştiri ama net bir eleştiri değil karakterlerin söylediği sözler ve davranışlar komple alt metin içerikli.Zacharius Usta'da da böyleydi.Yazarın daha iki kitabını okudum ama anlatımı çok şahane kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Omer Demir, Dünyanın Ucundaki Fener'i inceledi.
20 May 19:14 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Incelemelere bakıldığında da gerçekten bir Jules Verne kitabı okuyor gibi olmuyorsunuz. Eğer Ay'a Yolculuk'tan sonra okuyacaksanız biraz sıkılacaksınız. Kitap Amerika kıtasının en güney ucuna gemiler yollarını kaybetmesinler diye yapılan ıssız Estados adasında başlıyor. Bu ada önünde ki 3 ay boyunca nöbet süresi boyunca o adada kalmak zorunda kalacak 3 görevlinin hazin hikayeleri ile başlıyor. Daha sonra gelişen olaylar sizi kitabın başında ki gibi gemici bilgileri ile sıkmamakta. Jules Verne ilk defa okuyacaksanız bu kitabı ile başlamamanızı öneririm zira önceki inceleyenler gibi yarıda bırakabilirsiniz.

Hüseyin Ç., bir alıntı ekledi.
20 May 10:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

O lanet olası saatlerden biri ne zaman dursa, kalbimin durduğunu hissediyorum, zira saatleri kalp atışlarıma göre ayarladım!

Zacharius Usta, Jules VerneZacharius Usta, Jules Verne
Cansu Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
19 May 17:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kibir, iyilik için yaratılmış bir meleği yok etti. İnsanoğlunun kaderinin tosladığı engeldir o.

Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 40)Zacharius Usta, Jules Verne (Sayfa 40)
Coolllcocug, Seksen Günde Dünya Gezisi'yi inceledi.
19 May 16:22 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çocukluduğumda okuduğum ilk kitaplarda o yuzden çok severim ve burda gormemde çok mutlu oldum yani okumani tavsiye edeceğim kitaplardan birisi daha...