Elimi uzatıp aldığım tüm kitapların içine doyumsuz bir iş­tah ve tükenmez bir merakla daldım ... Kerime Nadir, Jules Verne, Oğuz Özdeş, Kemal Tahir, Abdullah Ziya Kozanoğlu, Nihal Atsız, Emile Zola, John Steinbeck, Victor Hugo, Reşat Nuri Güntekin, Ömer Seyfettin, Tolstoy ...
Çocukluğumdan beri, engin hayal gücüne hayran olduğum Jules Verne, buralara hiç gelmedi. Sadece, kâşif denizcilerin anılarından tanıdığı bu feneri ve Cape Horn'u, sanki görmüşçesine anlatması, ne denli ilginç ve etkileyici, değil mi?
Sayfa 162 - Altın KitaplarKitabı okudu
Mutluluğun değerini bilmek için sıkıntıları, acıları, bunalımları yaşamak gerekir.
Şaheserleri hayranlıkla seyretmenin yarattığı soylu duygular ruhu zenginleştiriyor.
Sayfa 14 - Kültür Yayınları
Hiçbir zaman
Onların ham hayallerine ve yumurtladıkları vecizeleri ne zaman kulak verdi ki!
Sayfa 5 - Kültür Yayınları
272 syf.
10/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Okuduğum en güzel, maceralı, bilgili Jules Verne kurgusu. Benim gibi coğrafyayı ve yolculuğu, özellikle de tren yolculuğunu, sevenler için bulunması imkânsız bir nimet. Kalın sayılabilecek bir kitap olmasına rağmen bir okul gününde ilk derste başlayıp son derste bitirdim. Mükemmeldi. Harita bilgim iyi olduğundan yolculuktan ayrı bir zevk aldım, Jules Verne çok detaylı ve eğlenceli vermiş. Sonu şaşırttı itiraf etmeliyim.
Seksen Günde Dünya Gezisi
Seksen Günde Dünya GezisiJules Verne · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202118,4bin okunma
210 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Gun Club obüs,havan,top gibi silahları kullanan ve balistikte uzman olan üyelerden oluşmaktadır. Amerikan iç savaşı sonlanınca kulübün üyeleri boş kalır. Bir gün başkan Barbicane, büyük bir iş için kulübü toplar:Ay’a bir mermi gönderilecektir.Başkan Barbicane,Kaptan Nicholl ve Michel Ardan’ın bir kapsül içerisinde Ay’a fırlatılması ve merminin Ay’ın yörüngesine oturması ile sonuçlanan bu eser yalnız bilimsel fikirlere öncülük etmesiyle değil savaşın lüzumsuzluğu ve insanoğlunun yıkım arzusunun eleştirisini de içeren harika bir kitap. Henüz bırakın Ay’a yolculuk yapmayı,kara yolu ulaşımının bile motorlu taşıtlarla yeni yeni yapıldığı yıllarda Ay’a bir mermi gönderme fikri çağını çok aşan bir iddia. Teknik olarak bugünkü roketler,uzay araçları çok daha gelişmiş olsa da neredeyse 150-200 yıl önce Ay’a yapılacak bir yolculuğu en ince detayına dek anlatması,Jules Verne’i bambaşka bir noktaya taşıyor. Çağlar ötesinden bir şeyleri görmüş gibi…
Ay'a Yolculuk
Ay'a YolculukJules Verne · Karbon Kitaplar · 20199,6bin okunma
“Yaşadığımız bu kahrolası çağda, mutluluk dolu bir güne uyanacağımız ne malum ? “
49 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Zacharıus Usta -49 sayfa Jules Verne İcat ettiği saat maşasıyla ünü ülke sınırlarını aşan Zacharıus Usta, arka arkaya yaptığı saatlerin bozulması üzerine ne yapacağını bilemez. Saatlerin hepsi bozulduğunda öleceğini düşünür. Kızı Gerande'ı yardımcısı Aubert'le evlendirmeye karar verir. Aklı saatlerin sırayla bozulmasını almamaktadır. O, Zacharıus Usta'dır ve kibri ruhunu esir almıştır.
Zacharius Usta
Zacharius UstaJules Verne · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202118bin okunma
Geleceğin bana neler getireceğini nasıl bilebilirdim ki!
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.