~, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

"Nedense hepimiz yalnızca sevmek, kabullenmek, işlerin kolayını bulmak, çatışmadan kaçınmak üzere yetiştiriliyoruz. Veronika her şeyden nefret ediyordu ya, en çok da yaşamını sürdürmüş olduğu biçimden, içinde barındırdığı yüzlerce Veronika'yı keşfetmeye zahmet etmeyişinden tiksiniyordu. Oysa orada kim bilir ne ilginç, ne meraklı, ne cesur, ne küstah, ne deli kızlar duruyordu."

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo CoelhoVeronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho
Gülşah, bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bazıları, geleceğe inanmaya devam ettikleri için sabrederler. Bazıları, işi bitirmeye cesaret edemezler. Korkaklık, kuşkusuz hor görülmeli ama o da yaşamın bir parçası. Kabullenmek gibi, hayatta kalma araçlarından biri.

Doğu'nun Limanları, Amin MaaloufDoğu'nun Limanları, Amin Maalouf
Ebru Bülbül, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kabullenmek ruhun arzularını, beynin beklentilerini siler, insanın sinir uçlarını gevşetir, bütünden hücreye yayılan bir rahatlama sağlar.

Karakalem, N. İpek GökdelKarakalem, N. İpek Gökdel

"Kabullenmek, kendi mezarına toprak atmak gibidir bazen" demiş Burak Aksak

Derya Kaya, bir alıntı ekledi.
25 May 00:20 · Kitabı okuyor

Zaten hayalleri unutup yaşamı olduğu gibi kabullenmek daha ıyı, daha kolay

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 36)Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 36)
Güler K., bir alıntı ekledi.
 24 May 20:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nedense hepimiz yalnızca sevmek, kabullenmek, işlerin kolayını bulmak, çatışmadan kaçınmak üzere yetiştiriliriz. Veronika her şeyden nefret ediyordu ya, en çok da yaşamını sürdürmüş olduğu biçimden, içinde barındırdığı yüzlerce Veronika'yı keşfetmeye zahmet etmeyişinden tiksiniyordu.

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 74)Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 74)
CEM AKDAG, bir alıntı ekledi.
24 May 14:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kurallar şöyleydi ; Eskimiş bir yasayı asla yürürlükte tutma; isyan etmelerini istemiyorsan insanların isteklerine boyun eğ , ama kabul gördü mü insanlar bir başkasını isterler , uzun zaman direnmek kadar hemen kabullenmek da tehlikelidir.

Balthasar, Anatole FranceBalthasar, Anatole France
Aslı Zeynep İnci, bir alıntı ekledi.
23 May 11:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

.. yaşamın anlamını genel terimlerle tanımlamak olanaksızdır. Yaşamın anlamına ilişkin sorular, genel ifadelerle yanıtlanamaz.Tıpkı yaşamdaki işlerin son derece gerçek ve somut oluşu gibi "yaşam"da bulanık bir şey değil, son derece gerçek, son derece somut bir şey anlamına gelir.Bunlar, her bireyde farklı ve eşsiz olan kaderi oluşturur.Hiçbir insan ve hiçbir kader, bir başka insanla ya da bir başka kaderle kıyaslanamaz.Hiçbir durum kendini tekrarlamaz ve her bir durum farklı bir tepki gerektirir.Bazen insanın kendini içinde bulduğu bir durum, eylem yoluyla kendi kaderini şekillendirmesini gerektirebilir.Diğer zamanlarda kişinin, düşüncelerini yoğunlaştırma fırsatlarından yararlanıp bu yolla değerlerini gerçekleştirmesi daha avantajlıdır.Bazen insanın sadece kaderini kabul etmesi, kendi talihsizliğine katlanması gerekebilir.Her durum, kendi eşsizliğiyle ayırdedilir ve eldeki durumun getirdiği soruna her zaman için sadece tek bir doğru yanıt vardır.
Bir insan, acı çekmenin kaderi olduğunu gördüğü zaman, acısını kendi görevi olarak kabul etmek zorunda kalacaktır; bu onun tek ve eşsiz görevidir.Acı çekerken bile evrende eşsiz ve yalnız olduğu gerçeğini kabullenmek zorunda kalacaktır.Hiç kimse onu acıdan kurtaramaz ya da onun yerine acı çekemez.Eşsiz fırsatı, taşıdığı yüke katlanma yolunda yaratmaktadır.

İnsanın Anlam Arayışı, Viktor E. Frankl (Sayfa 93)İnsanın Anlam Arayışı, Viktor E. Frankl (Sayfa 93)
Mervenur Gökmen, bir alıntı ekledi.
23 May 00:21 · Kitabı okuyor

"Tutuklanmaktan mı korktun, yaptığın şeyi kabullenmek zorunda kalmaktan mı?"
"Hayır efem, yapmadığım şeyi kabullenmek zorunda kalmaktan."

Bülbülü Öldürmek, Harper Lee (Sayfa 250)Bülbülü Öldürmek, Harper Lee (Sayfa 250)