Gülcan Bülbül, Vittorio'yu inceledi.
20 May 18:23 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitap çok küçük puntoyla yazılmıştı zar zor okudum. Çok yordu.
.
Başta önce vampir olduğunu ilan ediyor. Sonra vampir olmadan önceki hayatını vs anlatıyor ki bazı kısımlar harbi sıkıcı. Ama yazar bunu fark etmiş gibi hemen peşi sıra konuyu değişiyor. Kitabın sonu geldim ya hu bu ne zaman sivri diş olacak? Dedim.
.
Baya melankolik hallere bürünen, çoğu zaman kalın kafalı gibi davranan bir karakter Vittorio. Sever misiniz, bilmem. Eh fena değildi bence. Keşke minicik yazdırmasaydılar kitabı.

Habibe, bir alıntı ekledi.
18 May 09:37 · Kitabı okuyor

Eğer yaratan bir tanrı varsa hiçbir şey bilmeden ve anlamadan tapan kalın kafalı birini tercih eder mi ?

Tanrı'nın Kapısını Çalan Bilim, Carl Sagan (Sayfa 33 - Altın Kitaplar)Tanrı'nın Kapısını Çalan Bilim, Carl Sagan (Sayfa 33 - Altın Kitaplar)
Ali Emrah, bir alıntı ekledi.
10 May 19:45 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Böyle mi olmalı? Milyonlarca kişi yabanıl, öldürücü yokluk içinde doğuyor, yaşıyor, ölüyor. Bu, böyle mi olmalı? Çoğu, yaradılıştan zeki olan milyonlarca kişi, bütün ömürleri boyunca kalın kafalı birer hayvan olarak kalıyor. Bu, böyle mi olmalı? Milyonlarca küçük kardeşiniz, ruhça kaba, kıyıcı, alçak bir şehvet düşkünüdür. Bu da mı böyle olmalıdır?

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 193)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 193)
zeyneb, bir alıntı ekledi.
09 May 16:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Kent aslında insanın aklına gelebilecek en büyük sanat ve düşünce düşmanı, aptal insanlar ve soğuk duvarlarla dolu kalın kafalı bir taşra kasabasıdır, zamanla orada her şey kalın kafalılığa dönüşür, istisnasız her şey.

Bitik Adam, Thomas Bernhard (Sayfa 12 - YKY)Bitik Adam, Thomas Bernhard (Sayfa 12 - YKY)
Bolahenk, bir alıntı ekledi.
08 May 20:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dar görüşlü insanlar ❤️
Onlar cahil, kalın kafalı, salyangoz beyinli yaratıklardır ve düşünmenin onlar için biçilmiş bir kaftan olduğu söylenemez.

Evrenin Sonundaki Restoran, Douglas Adams (Sayfa 14 - Alfa)Evrenin Sonundaki Restoran, Douglas Adams (Sayfa 14 - Alfa)
Semih, bir alıntı ekledi.
02 May 09:59 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

...kent aslında insanın aklına gelebilecek en büyük sanat ve düşünce düşmanı, aptal insanlar ve soğuk duvarlarla dolu kalın kafalı bir taşra kasabasıdır,...

Bitik Adam, Thomas Bernhard (Sayfa 12 - YKY)Bitik Adam, Thomas Bernhard (Sayfa 12 - YKY)
Buğlem Öner, bir alıntı ekledi.
15 Nis 01:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nur arabî ekolü
Evrenin sonsuzluğunu savunduğu için Giordano Bruno'yu (1548-1600), Roma'nın Campo dei Fiori Meydanı'nda diri diri yakmıştı...
Ne demişti Bruno:
Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, bilim ve cehalet arasındaki savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde zorluklarla karşılaştım ve cehaletin babaları olan resmi akademisyenlerin yanı sıra, kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım.

Polonyalı gök bilimci Mikola, Kopernik (1473-1543) gibi, evrenin merkezinin Güneş olduğunu iddia eden; Galileo Galileiy'se (1564-1642), engizisyonun hışmından korkup, canını kurtarmak için inkarı seçecekti...

Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı, Soner Yalçın (Sayfa 314)Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı, Soner Yalçın (Sayfa 314)
Hissizleştirebildiklerinizdenim -,-, bir alıntı ekledi.
03 Nis 14:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnkılaplar sonradan anlayışsız, bilgisiz, kültürsüz lise öğretmenlerinin eline kaldı, kalın kafalı insanların eline kaldı da boyle oldu.

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 350 - Server)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 350 - Server)
Hamdi ÖZYURT, bir alıntı ekledi.
02 Nis 22:08 · Kitabı okuyor · İnceledi · 9/10 puan

Babanın bir keresinde peştunlar için söylediği şeyi anımsadım; kalın kafalı be aşırı mağrur insanlar olduğumuzun farkındayım, ama ihtiyaç anında yanında görmek istediğin tek kişi bir peştundur..!!

Uçurtma Avcısı, Khaled HosseiniUçurtma Avcısı, Khaled Hosseini