Herkesin birbirine bir kalp borcu var.
Kırıp parçalanmış kalpler ile dolu sokaklar.
Pencereden aşağı atıyorlar kimse aşağı inmeye tenezzül etmiyor.
Nasılsa toplanacaktır sokaklar. Nasılsa temizlenecek. .

Kendi Hissettiklerimi Yazdım,Naçizane.
Güzel insanlar biriktirmek kadar,güzel cümleler de biriktirmeli insan.Bir iz,bir dokunuş,bir hatıra bırakabilmeli tanıklık ettiğimiz hayatlara.Şöyle bir insan vardı,şöyle bir cümle demişti,hala hatırlarım diyebilmeli insanlar arkanızdan.Çok şey kalmıyor zirâ bir kalp atışından geriye.Başka da zenginlik yok sanırım.Hem dünya burası,ne kazanılır ki bir duadan başka.An gelir insan kendi karanlığında kaybolurken,bir cümle hayat verir soğuk sessizliğine.Para,pul,şan şöhret insana saygınlık katıyor.Ama insanın kazanması gereken şey,sevgidir öncelikle.Nasıl birisiydi? diye sorduklarında,çok severdim,çok hem de diyebilmeli ardınızda.Çünkü hepimiz kendi yaramızın sızladığı yerden bakıyoruz hayata çoğu zaman.Kendi ıstırabımızın acıdığı yerden.İnsan bir elinde kalbi,diğer elinde çiçekleriyle uzanabilmeli o yaralara.Hayat acımasızdır,kabulümdür ama insan bazen hayattan da büyük olabilmeli.Kendi içinde ki hayat için çabalayabilmeli.Güzel olmalı yaa,çünkü bu dünya da güzellikten anlamlı şey yoktur.Şöyle der şair: Kuş ölür,sen uçuşunu hatırla...
Aynen insan ölür,insan gider,insan bu ya hu.Sen güzel hatırlan.İsmin geçince gülümsettir.Hayat başka bir amaç taşımaz.
Saygılarımla,Ahmet BEKDEMİR

Lütfen okuyalım bir seferlik.
Sevgili arkadaşlarım, iyi iletişim kurabilen bir insanım ve sizlerle gülüyoruz eğleniyoruz sizlere yakın davranıyorum falan ama özellikle de yorumlar gibi kamuya açık alanlarda haddinizi aşmamanızı öneriyorum. Sizlerle iyi arkadaş olabiliriz ama bu bana özellikle ve özellikle kamuya açık alanda saygısızlık edebileceğiniz anlamına gelmez. Burada sizleri güldürmeye eğlendirmeye ve kültürlendirmeye ( ki pek umursamıyorsunuz) çalışıyorum ben de eğlenip güzel vakit geçiriyorum ama bu benim buradaki kimliğim ve çoğu zaman kanınızı donduracak kadar ciddi bir insanımdır. Saygısızlık yapıldığını gördüğüm anda yorumlarda engeli basarım. Şaka maka bir yere kadar. Kaldı ki cahil ve kültürsüz insanlar gibi düşüncelerime değil bizzat şahsımı eleştiren ezikleri de zorla tutmuyorum. Doğa böyle oldu doğa şöyle ayak tırnağından saç ucuna kadar doğa olmuşlar zaten. Neyse dediğim gibi kırmızı çizgilerimi aşmadan haddini bilerek seviyeli bir şekilde yorum atanlara kalp atarken diğer türlüsüne engel atıyorum. Bu sizin umurunuzda olur olmaz o önemli değil ama uyarmak benim vazifemdir.

Not olarakta şunu eklemek isterim bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın sonra rezil oluyorsunuz. Hem bilmiyorsunuz, hem bilmediğinizi bilmiyorsunuz hem de biliyormuş gibi konuşuyorsunuz. İki kulak bir ağız vermiş allah bilmiyorsanız bilen insanları dinleyip bir şeyler öğrenin.

Hepinize sevgiler.

Beyza, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Sabırla, tevekkülle insanın kazanamayacağı kalp, fethedemeyeceği kale yoktur, değil mi?

Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk (Sayfa 440)Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk (Sayfa 440)

Biliyormusunuz?
Ezan okunurken
kalp sevinir
Abdest alırken
su sevinir
Namaz kılarken
seccade sevinir
secdeye giden alın sevinir
ve en önemlisi Allah sevinir...
sen seni seveni sevindir ki
oda seni sevindirsin.

Sonbahar Yaprağı, bir alıntı ekledi.
6 saat önce

İyi ahlaka erişmek ve güzel ahlakı tatbik etmek kalbi arındırır, böylece parlayan kalp aynamızda Allah'ın sıfatları zuhur eder.

Gönül Çerağını Uyandırmak, Tosun Bekir BayraktaroğluGönül Çerağını Uyandırmak, Tosun Bekir Bayraktaroğlu
AYNUR, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi

Kalp parayla metelik etmez.

Mahalle Kahvesi, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 41 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 'Karanfiller ve Domates Suyu' adlı hikayeden)Mahalle Kahvesi, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 41 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 'Karanfiller ve Domates Suyu' adlı hikayeden)
Şeyma Öztürk, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

‘Bir adım geri atalım ve düşünelim; her gün kalktığımızda, ciğerlerimizi gece boyunca çalışması için solunum cihazına bağlamak zorunda kalmamış buluyoruz. Her gece uyumaya gittiğimizde, kalplerimiz halen atmaya devam ediyor. Her gün yataktan kalkıp gözlerimizi açtığımızda hala görebiliyor, duyabiliyor oluyoruz. Ve onların otopilot özellikleri de yok. Pilleri hiç bitmiyor. Bize bir nefes daha, bir kalp atışı daha ve uzuvlarımızı hareket ettirebildiğimiz bir gün daha lutfeden Allah’tır. Fakat biz O’na yalnızca bir şeye ihtiyaç duyduğumuz, bir şeyin eksikliğini hissettiğimiz zaman yöneliyoruz. Allah ise biz talep etmezken dahi sürekli ikramlarda bulunmaya devam ediyor. Nefes alabilmemiz için dua etmemiz gerekmiyor. Hayal edebiliyor musunuz tersi olsa nasıl olurdu? İşitebilmek, görebilmek ve konuşabilmek için Allah’a dua etmek zorunda değiliz. Bir hayal etsenize.. Her konuşmam gerektiğinde Allah’a dua ediyorum, O da dilime konuşabilme yeteneğini lutfediyor ve ben de bir şey söyleyebiliyorum.’

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan (Sayfa 22 - Timaş Yayınları, 2018.)Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan (Sayfa 22 - Timaş Yayınları, 2018.)