Yazarlık ancak böyle tanınlanabilirdi...
Dünyanın muhteşem güzelliğinden azap çekiyor, Ruth' un da burada olup bu güzelliği kendisiyle paylaşmasını istiyordu. (...) Sonra büyük bir ihtişamla o büyük fikir geldi aklına. Yazacaktı. Gördüğünü dünyaya gösteren bir göz, duyduğunu âleme duyuran bir kulak, hissettiğini insanlara duyumsatan bir kalp olacaktı.
İnsanın eskimeyen tarafı kalbidir. Yaşı ne kadar ilerlerse ilerlesin, kalp hep küçük bir çocuk saflığında kalır. Kim bilir belki de kalbi yaşlandırmayan içine doldurduğu sevgidir, hasrettir, beklentilerdir.
Kaç bedende beni aradın? Bu kalp sadece seni aradı Dersini almadı, inada bağladı olduramadı Başını göğsüne koyup bir gün uyuyamadı Ah, ateşe düştüm Bak, evlerden uzak Aşk değil bu bana tuzak,kahroldum youtu.be/RQmXet6kZ-Y?si=...
Bir kalp, sevmek için mutlak servete ve asalete mi muhtaçtır? Bence en hakiki ikbal, ruhun göründüğü iki güzel göz; en büyük servet, kalbin hissini gösteren gül renginde dudaklardan akseden tebessümdür. Güzellikten büyük asalet, temiz kalpten büyük servet mi olur? .
Sayfa 84 - REN YAYINEVİKitabı okudu
Kalp, kusuru bilmeyecek kadar çocuktur çoğu zaman!
Evvel Zaman içinde..
Yıl 2010 Hayatında ilk defa kapsamlı Merhum, Annem ve babamın doğduğu topraklara; uzun süreli seyahate çıkmıştım. Bu seyahatim, tam 35 günlüktü. Artvin ; Gökyüzüne komşu topraklar. Gittim gördüm, bol fotoğraflar, videolar çektim, Birde, yol kıyısında taş duvar dibinde oturan, monalisa misali hafiften gülümseyen, bir güzele yürekten, vuruldum.. Bu kalp seni unutur mu Dasamopli... Yakında 15 kişilik farklı yerlerden fotoğrafçıyı bir araya getirip, hayrlı bir ! Fotoğraf sergisinde, Rizede, güzel bir sanat galerisinde buluşmayı tasarlıyorum. Ya nasip ya kısmet..
Kalp dua oldu baştan ayağa. Dualar döküldü etrafa: "Rabbim," dedi "Rabbim! Beni nefis eline bırakma!"
Sayfa 148Kitabı okudu
"Sabırla tevekkülle insanın kazanamayacağı kalp, fethedemeyeceği kale yoktur, değil mi?"
Mavi gözlerinde çocukluğumdan hatırladığım ışık dönmüştü. Yaşlılıktan mıydı, yoksa sevilmemiş-en azından, sevilmek istediği yada ihtiyaç duyduğu şekilde sevilmemiş bir kadının bakışları mıydı bunlar?
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.