Bazıları vallahi bıktırdı.Oruç tutana saygı yokmuş.Eskiden olurmuş.Sana ne sen Allah mısın? Ben oruç tutmuyorum.Günahı varsa razıyım.Sana ne!Size ne !Kime ne! Sizden olmayanı azınlık gibi görmekten vazgeçin.Bıktırdınız.Önüne bak orucunu tut kardeşim.Onlarca çocuğa tecavüz ediliyor,öldürülüyor,kadınlara yapılanlar ortada onlara sesini çıkarmıyor ama orucuna saygı duymuyor muşuz.!

Ben vicdanı olan bir insanı.Bir kalp kırdığımda gece uyuyamayan özür dilemek için fırsat kollayan bir insanım.
Kendinizi geliştirin.Bırakın artık oruç tutana saygı duyulmuyor laflarını.Bunlar boş laf.SIKTINIZ.

İnsanın sevdikleri yıldızlara benzer, onlar bazen göremezsin ama orada olduğunu bilirsin. Ben de senin için hep yanında olacağım kardeşim. Nice yeni yaşlara, iyi ki doğdun dostum ,biricik kardeşim ((=Gizem=)#('F')#(

İsmail ünsal, Öteki Tarih -1'i inceledi.
 8 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öteki tarih 1,2,3ü ilgiyle okudum. Resmi tarih söylemine teğet geçen, ezberci tarihin karanlıkta biraktiği noktalara açıklık getiren, makale tadında sürükleyici tarih kitabı.
Son yıllarda ilber ortaylinın yakınmasıyla "kardeşim biz tarihimizi bilmiyoruz" aglamalarına iyi bir yanıt! Elbette oltaylı kendinin okunması gerektigini kast ediyor. Tarihi tek bir açıdan okumak ezberlemek anlamına gelir! Olayları ve tarihsel olguları farklı açılardan okumak ve günümüz sorularına göre degerlendirmek gerekir! Resmi tarih, tarihsel bili6nc icin zehir demektir!

Fırat Ateş, bir alıntı ekledi.
 13 saat önce · Kitabı okuyor

İşte ondan sonra kardeşim Hidayet, insanlığa öfkem başlıyordu; belki de ilk öfkelerimi bu oyunlar sırasında duymuştum. Çünkü bütün gücüme rağmen oyuna geliyordum. Kendime kızıyordum: Anlıyor musun Hidayet? Oyuna geliyordum. Oyuna gelmemeliydim. Bana oyun oynanmamalıydı.
...
Onları kıskanıyordum onları beğenmiyordum. Oynadıkları oyunu hiç anlamıyorlardı. Yaşamak istiyorlardı, en çok buna kızıyordum.

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz AtayTehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay
HavuçReçeli, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Koltuk altında kitaplar taşıdığını görüyorum kardeşim. Bugünlerde hala kitap okuyan birine rastlamak gerçekten nadide bir zevk kardeşim."

Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları - 19. Baskı)Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları - 19. Baskı)

‎ALLAH ﷻ razı olmadıktan sonra senin gönlün razı olsa ne olur be güzel kardeşim

Eylem, bir alıntı ekledi.
 Dün 13:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yani, ellerine sağlık, diyor :)
Maamafih şunu da itiraf eylemeliyim ki milletlerine hıyanetle size hizmet eden "kardeşim... ağa"ların bir çoğunu da sinema salonundan dar ağaçlarına göndermek suretiyle bizler hesabına icrayı adalet ettiniz. Bu hareketinizi Kürdlüğe hizmet şeklinde kaydeylemekliğime müsaade buyurunuz.

Bir Kürt Aydınından Mustafa Kemal'e Mektup, Celadet Alî BedirxanBir Kürt Aydınından Mustafa Kemal'e Mektup, Celadet Alî Bedirxan
Nur Sev, bir alıntı ekledi.
Dün 09:16

“Koltuk altında kitaplar taşıdığını görüyorum kardeşim. Bugünlerde hala kitap okuyan birine rastlamak gerçekten nadide bir zevk kardeşim.”

Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5)Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5)
Hasret, bir alıntı ekledi.
Dün 04:56 · Kitabı okuyor

"Koltuk altında kitaplar taşıdığını görüyorum kardeşim. Bugünlerde hâlâ kitap okuyan birine rastlamak gerçekten nadide bir zevk kardeşim."

Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5)Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 5)