• BURCU
  BURCU Bazı Yollar Yalnız Yürünür'ü inceledi.
  @kitapvebenimdunyam·22 Oca 2019·Kitabı okumadı
  Kitap Yorumu Yazar : @ozgurbacaksiz
  Kitap : #bazıyollaryalnızyürünür Yalnız Yürünür
  @destekyayinlari @felsefeklubu Herkese Merhaba ‍️‍️‍️ Alıp almamak arasında kararsız kaldığım ama dayanamayıp alıp bir çırpıda okudum bitti.
  Hepimiz insaniz hepimizin içinde bir takım duygular var ve hepimizin korkusu "YALNIZLIK". Başımıza kötü bir olay geldiğinde hemen sindirmeden kendimizi bir yerlere atıyoruz. Birilerine anlatınca kendimizi rahatlamış istiyoruz. Aslında kendimize yaptığımız en büyük yanlışımız. Daha acımızı sindirememişken hemen sığınacak liman arıyoruz. Aslında en büyük liman kendimiz ve içimiz olduğunu unutarak. Kitabı çok severek okudum... Kitabın çok.farkli bir dokusu vardı. Şairler, yazarlar , ünlü düşünürlerin sözleriyle birlikte yazarın kendi ifadeleri bir bütün haline gelip muhteşem bir yazın haline gelmiş. Sizinle bir kaç kitaptan aldığım notları paylaşmak istiyorum. Alıntılar
  Ne çirkin insandır, geride bırakmayı zevk edinen !
  Insan bisikletten inecekti birgün Insan bunu hiç anlamıyordu Insan her güzel.seyin biteceğini bilmiyordu. Kaybedilen her şey insanın bir zaman sonra onu daha çok sevmesine, saygı duymasına yol açıyor. Kaybetmek acıdır, sevdiğin şeyi kaybetmek acıdır. Sen bunu okuyan .. Bir tutam deli kal. Çok mu ?
  #kitap #okudumbitti #okudumokuyun #okudumbitti #okupaylaş #book #bookstagram #okuyorum #kitapalıntıları #kitapsözleri #kitapkurdu #repost @get_repost
 • When you're reading a book sometimes when you finish a page you realize it's almost like you didnt read that page at all. Your eyes were following the lines but it's as if you were not really there. That's because you indeed were absent. Your body was there but not "you". Not the Gezen (wanderer in English)
  Gezen (wanderer) was away. But it's like a compass. Gezen (wanderer) has two legs. One can go out and wander. The other leg is fixed inside the body. So, say, 80%, 90% of you may leave but at least some of it is left inside. And that part is enough to do the reading. But when you read with 10%, 5%, you dont get to "understand" what you read. It's just your eyes gazing.
  So when the Wanderer (you) is inside the body, which is what we call as "when you are home", then you "see" and you "understand"
 • 80 syf.
  ·10/10
  ️Eğer okuduğumuz kitap bizi kafamızın ortasına inen bir yumruk gibi sarsmıyorsa niye boşuna okuyalım ki? Tanrım! Mutlu olmak için kitap okuyorsak hiç kitabımız olmasın daha iyi; bizi mutlu eden o kitapları yeri geldiğinde kendimiz bile yazabiliriz. Bizi yıkıma uğratan ve derin bir kedere boğan kitaplar okumalıyız ; öyle ki bir kitap kendimizden daha çok sevdiğimiz birinin ölümüne tanık olmuş kadar, ormana sürülüp herkesten uzaklaşmış kadar, bir intihar kadar etkilemeli bizi. Bir kitap, içimizdeki donmuş denizin ortasına inen bir balta olmalıdır. #kitap #book Kafka'nın güzel bir biyografisini okuduktan sonra oturup bu derlemeyi okuyunca Kafka'yı daha iyi anlıyor insan. Hatta bir de bazı cümleleri için "acaba şu ruh halinde miydi de bunu yazdı? Ben olsam ne yapardım? Bunu düşünürken acaba nerelerde dolaşıyor neler yapıyordu? Etrafı çok mu kalabalıktı çok mu ıssızdı? Vb." düşünceler içinde geziyorsunuz. Kısacık ama harika bir yolculuk